Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogcímen milyen bünteté...

Milyen jogcímen milyen büntetésekre számíthatok? (info a leírásban)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyik vendéglátóipari egységben ki akartam kérni a vendégkönyvet, de nem adták oda, mire az egyik pincér megfogott kilökdösött az utcára majd fojtogatott, hogy menjek el. Ezért kihívtam a rendőröket. A járőr kocsi nem érkezett meg viszont két rendőr pont arra sétált, így őket kértem, meg hogy segítsenek. A pincér nyilvánvalóan tagadta, hogy megtörtént az eset és senki sem voltan az utcán aki tanusíthatta volna. A rendőrök ezért azt hitték, hogy én akartam direkt balhézni részegen. Amikor megkérdezték, hogy fogyasztottam e alkoholt, bevallottam, hogy ittam 3 sört. Majd a személyim átadására kértek, amit meg is tettem. Ekkora felírták az adataim egy valamiféle nyomtatvány könyvbe ami náluk volt és továbbmentek, én pedig haza. Azt, hogy mit írtak föl nem láttam teljesen, de az adataim biztosan, illetve még néhány sort alá. Megkérdezték, hogy van e valami ellenvetésem az intézkedés rendjével kapcsolatban, mondtam, hogy nincs így visszaadták a személyim és továbbmentek, én meg haza. Semmit sem mondtak mit írtak föl, illetve semmilyen aláírást nem kértek. Mire számíthatok? Illetve, ma az is eszembe jutott mi van ha utána a rendőrautó is odaért, mikor én már nem voltam ott, azért is büntetést kaphatok? Milyen jogcímen milyen büntetésekre számíthatok? A segítséget előre is köszönöm!



2013. okt. 25. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Te hogy lehetsz ekkora lúzer? A te jogaid vették semmibe, tettleg bántalmaztak. Ezek után hagytad magad lerázni, mindenre bólogattál, most meg azt kérdezed, milyen büntetést kaphatsz??
2013. okt. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért akartad kikérni a vendégkönyvet? Miért lökdösött ki a pincér?
2013. okt. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 _Jessy_ ***** válasza:
Gondolom felírták, hogy részegen balhézott, aztán ennyi. Büntetést nem hiszem, hogy kapsz, de ha jogos volt a pincérrel szembeni fellépésed, akkor tényleg hiba volt annyiban hagyni a dolgokat.
2013. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!