Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell majd adóznom vagy sem?

Kell majd adóznom vagy sem?

Figyelt kérdés

Üdv!


Bocs, eléggé analfabéta vagyok még ehhez. Külföldön akartam tanulni, de nem igazán jött össze és most fogok hazamenni. Szüleimnél fogok lakni ugyan, de lakhatáson kívül semmi mást nemfognak nekem biztosítani (tehát se étel se semmi egyéb). Értelemszerűen munkába kell állnom, így most köteles leszek adót fizetni, vagy ez még szülői gondozásnak számít, hogy van ez?



2013. okt. 16. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját munkája után adózik.
2013. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lesz rendes, bejelentett munkahelyed, akkor az állam úgyis legombolja rólad a sarcot, ne aggódj. Te már csak a maradékot fogod megkapni.
2013. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A személyi jövedelemadó, mint a neve is mutatja, a személyek jövedelme után fizetendő. Ha viszont a munkáltatód nem jelent be, akkor feketén dolgozol, nem fizet utánad se adót, se járulékot, és megnézheted majd a nyugdíjad, meg a társadalombiztosítást, ha beteg leszel.
2013. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!