Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nonprofit temetői haloween-tém...

Nonprofit temetői haloween-témájú fotózáshoz kell-e engedélyt kérni?

Figyelt kérdés

Kérem, joghoz értőek válaszoljanak!

Haloween-hangulatú, TFCD fotózást tervezünk, temetőbe, jelmezekkel. Elsősorban a beöltözött modelleket fotóznánk meg, de jól jönne a sírkertes környezet, és berendezéseket is használnánk (vakuk, esetleg füstgép, stb). A kérdés az, hogy erre kell-e külön engedélyt kérni/szerezni, vagy elég szólni, hogy megyünk, és bemasírozhatunk szabadon? A kegyeleti törvényekkel teljesen tisztában vagyunk, és ezt be is tartanánk természetesen.

Ha viszont kell engedély, azt kitől kell kérni? A temető tulajdonosától/gondnokságától, a kerületi önkormányzattól, esetleg valaki mástól?



2013. okt. 8. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Gyermekem te egy beteg ember vagy.
2013. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Temetőben ilyen fotózás kegyeletsértés. Ne ott éljétek ki az Amerika-imádatokat!

Nem hiszem, hogy akár a temető tulajdonosa, akár az Önkormányzat ehhez hozzájárulna.

De ha mégis, akkor a halottaik sírját látogatók háborodnának fel jogosan. Halowenkor már sokan vannak a temetőkben.

2013. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Na az ilyenek miatt kellene visszahozni a halálbüntetést.
2013. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Lehet, hogy a temetőgondnokság meg az önkormányzat engedélyt ad erre, de hogy ha én meglátlak kővázával verem szét a fejed, abban biztos lehetsz.
2013. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a roppant értelmes válaszokat. Így próbáljon művész lenni az ember. -.- Melyikőtök is jogász? Mintha említettem volna, hogy tisztában vagyunk a kegyeleti törvények idevonatkozó részével, ráadásul elsősorban ELHAGYOTT temetőt keresnénk.


Azt azért megjegyzem még, hogy a kérdésemből egy kis ésszel kikövetkeztethető, hogy mivel engedélyt akarunk kérni, ha ezt nem engedélyezik, akkor értelemszerűen nem megyünk oda fotózni.

2013. okt. 8. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha elhagyott temetőben futunk össze még rosszabbul jársz.
2013. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a válaszolókkal, főleg úgy, hogy a 49 és az 52%-s kommentező ugyanaz az elborult vérnáci személy (aki még mindig adós a nevével, FB-linkjével és a nemlétező munkáltatói kontaktjával).


Jogász nem vagyok, így csak javasolni tudok: amíg a kegyeleti törvényt betartjátok szerintem jók vagytok. Szólni nem szólnék senkinek, mert szinte biztos az elutasítás.

2013. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) A probléma leginkább azzal van, hogy berendezések is kellenének, és az feltűnő. :(
2013. okt. 8. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapszabály, ha fotózol és azt magánterületen vagy közforgalom/nagyközönség számára megnyitott magánterületen teszed, akkor annak tulajdonosától/üzemeltetőjétől kell engedélyt kérni, készüljetek fel arra, hogy valamilyen jelképes összeget kér majd (5-10e Ft). Ha van esetleg marketinges, kommunikációs megbízottjuk, valószínűleg ő foglalkozik ezzel, de lehet, hogy direktben majd az ügyvezető dönt, elég különleges eset. A temető magánterület, erre ez ugyanúgy vonatkozik. Én nem merném eljátszani enélkül, ha észreveszik, gond nélkül feljelentést tehet, ráadásul hülye dolog, hogy mindent félbeszakíthattok. Sok temető van, elhagyatottak is, valahol (főleg nagyobb temetőkben) biztosan megengedik. Én eddig ahol fotóztam, inkább megkérdeztem/engedélyt kértem, nem szoktam kockáztatni. Csak infó, hogy pl. a Budai várban is már állítottak le fotózást, a pontos indokot nem tudom (azért az masszívan közterület), de már oda is kell engedély.

Még valami, ha a temetőn kívül fotózol, közterületen, de látszódik a temető kerítése, azon belül sírok, éppúgy engedélyköteles, nincs különbség. Ugyanez igaz ha pl. egy pláza mellett fotózol és a külső homlokzata felismerhető, engedélyköteles.

Praktikusan én egyébként az esti órára tenném, amikor már bezárt a temető (télen ez hamarabb van), illetve javasolnám, hogy a sírokon levő nevek ne legyenek olvashatóak, ebből se legyenek gondjaitok.

Ha egyébként engedély nélkül csinálod a képek (esetleges) értekesítése ugyanígy gond lehet, a modell release mellett ma már egy komoly ügynökség kér property release-t is, senki nem keresi a jogi balhékat.

Nem értem én sem a prüszkölést, imádom a zombifilmeket, temető nélkül ilyet forgatni képtelenség.

Megköszönném, ha a (miután futottál egy pár kört az üzemeltetőknél) visszajeleznél, mire jutottál.

2013. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, síri csend van pár napja :-), mi lett, érdeklődtetek?
2013. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!