Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e lehetőség tartásdíj...

Van-e lehetőség tartásdíj megszüntetésére, ha a gyerekeket már évek óta nem láttam, bármilyen kapcsolat felvételében akadályoztatva vagyok exnej és rokonsága által?

Figyelt kérdés

Teljes körű láthatási jogom van, de már máshol élek, így volt nej sikerrel akadályozta találkozásainkat, mára a gyerekeket is elvadította. Nem tartom jogosnak, hogy továbbra is fizessek a semmire. Több mint 5 éve lényegében nem tudok róluk semmit, micsinálnak, hova járnak iskolába, semmit. Úgy tudom, sajnos a két dolog - a tartásdíj és a láthatás - nem függ össze, de hátha van lehetőség. Külön jó lenne, ha nem a gyámüggyel kezdődne, mert mire az lefut, a gyerekek felnőnek (plusz pénz nekik nem akadály a büntetésekre). És pereskedni se nagyon szeretnék.

Csak értelmes válaszokat kérek. Okostojások és nagy lélekelemzők kíméljenek. Köszönöm.



2013. okt. 7. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nincs. Tartasdijat akkor is fizetni kell, ha a szuloi felugyeleti jogot megvonták es lathatast sem engedélyeznek. Egyedül akkor van lehetőség a nem fizetésre, ha mar nagykoru gyerekről beszélünk, ilyenkor kérhető -bírósági úton- a gyermektartasdij rokontartasra változtatása es annak megszüntetése erdemtelenseg miatt.
2013. okt. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Nem tudom pontosan, lehet ez az Egyesült Államokban van így, de ha az exnejed újraházasodik, akkor nem kell fizetned tartásdíjat? Javítson ki valaki, akinek (sajnos) több tapasztalata van ebben. :)
2013. okt. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tartom jogosnak, hogy továbbra is fizessek a semmire"


NEM a semmire, hanem a gyerekeid megélhetésére kell fizetni. Mivel a gyerekek megszülettek, ezért köteles vagy a nagykorúságukig gyerektartást fizetni.


Ha már betöltötték a 18 évet, attól kezdve rokontartás jár(na), kivéve, ha érdemtelenek, mert pl. nem tartják veled a kapcsolatot. Ebben az esetben a bíróságon kérned kell a tartási kötelezettség megszüntetését.


Viszont neked kellett volna ragaszkodni a láthatáshoz, olyan ugyanis nincs, hogy nem engedik.

Abban az esetben - márpedig a kérdésed alapján ez történt -, te költöztél el, akkor a láthatás költségeit neked kellene viselni.

Amennyiben külföldön élsz, a láthatás általában az iskolai szüneteket jelenti.

2013. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a volt feleség nem engedi a láthatást még nem ok az érdemtelenségre. Odamész a bírósági határozattal, és ha szükséges rendőri közreműködéssel kényszeríted ki a láthatást.


"ha az exnejed újraházasodik, akkor nem kell fizetned tartásdíjat?"

Akkor is fizetni kell! Abban az esetben lehet kibújni, ha az új házastárs örökbe fogadja a gyermeket.

2013. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
A kapcsolat nem tartása nem indok a rokontartás megszüntetésére. Főleg nem, ha gyerekről van szó, hiszen a láthatás nem az ő, hanem az apa kötelessége lett volna. Kérdező kérdéséből pedig nem derül ki, hogy ő bármit is tett volna a láthatás érdekében.
2013. okt. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak 18 év feletti gyermeknél van olyan, hogy kapcsolattartás hiánya miatt nem kell fizetni a rokontartást, de szerintem ott is számít, melyik fél miatt nem valósul meg a dolog.
2013. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor úgy van, ahogy sejtettem. A kapcsolat és a kapcsolattartás amúgy jó volt, sőt, tökéletesnek mondható, míg egyazon városban laktunk. Aproblémák a költözésem után kezdődtek. Szóval ez itt kivételesen nem a szokásos bunkópasi-csodanő felállás. :)

Ez új nekem ez a rokontartás. Sose hallottm még róla, de kööszönöm, utána fogok nézek. (bár ha valaki tud esetleg fejből jó linket hozzá, megköszönöm)

6-os: Ez komoly? Van erre paragrafus is? Ugye ez nem csak városi legenda?

2013. okt. 8. 09:38
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Ne mondd már, hogy jó volt a kapcsolat, ha több, mint 5 éve semmit sem tudsz a gyerekeidről! Erre hivatkozva nem fogják a rokontartást megszűntetni, hiszen a kapcsolattartás akkor is a te dolgod lett volna, amikor nem azonos városban laktatok. Ha a nejed megakadályozta a láthatást, feljelentést tehettél volna, akkor lenne nyoma, hogy érdekeltek a gyerekeid. És ha jól olvasom a kérdésed, a te gyerekeid még nem felnőttek.
2013. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!