Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Férjem kölcsönadta egy barátjá...

Férjem kölcsönadta egy barátjának a vésztartalék pénzünket beleegyezésem nélkül, hiába kéri vissza nem adja, pedig a férjem munkanélküli lett és házhitelünk van, mit lehet tenni ha nincs erről papír?

Figyelt kérdés
500000 Ft.
2013. okt. 3. 21:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, azért nekünk elég sokszor sikerülni szokott...

De hát te biztos tudod.

2013. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Dehogynem tehetnek!

Kölcsönszerződés létrejöhet szóban is, ergo igenis van köztük egy érvényes szerződés.

Besétáltok egy közjegyzőhöz, és kéritek fizetési meghagyás kibocsátását.

Megneveztek tanúkat, ha vannak,..."


Rendkívül életszerű. Én is minden barátommal és két (vagy több) tanúval szoktam mászkálni.

2013. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Van az ilyen esetekre egy roppant egyszerű megoldás. Lefoglaljátok az illető ingóságait, jóval nagyobb értékben mint amivel tartozik és csak akkor adjátok vissza ha kifizette, ha pedig nem fizet eladjátok.


A megverés amit előttem írtak nem megoldás.

2013. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Aha, aztán rádhívja a rendőrséget és téged fognak elvinni.
2013. okt. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekünk van 2 tanus kölcsönadási szerződésünk, ugyanúgy jártunk, hogy nem kapjuk meg a pénzünket (amúgy az albérlettel maradt el, és a rezsivel, csak 2 hónap, de az 200e)

ezt, még alá is tudtuk íratni vele.

Semmit nem ér.


Arra jó volt, hogy behajtóknak (illegális) átadjuk. Végûl visszakoztunk, emrt mi ugyanott lakunk, azőta, amit a férjem így meggondolt. Nem kockáztatja, hogy engem elkapjanak emiatt.

Hitelt vettünk fel, kifizettük a tartozást (még. Tanultunk, ezért annyi keresetünk volt, amiből szűken megéltünk, koliban laktunk és az albérleti díj is kellett bevételnek .)


A lényeg, hogy hivatalos úton sosem lesz belőle semmi.

Nem hivatalosan esetleg van esély kiszedni belőle, a barátságnak annyi..bár azt hiszem így is úgy is.

2013. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
válj el tőle és menj hozzá a baráthoz
2013. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ha elismeri a tartozást, írassatok vele alá egy "tartozás elismerő nyilatkozatot", írjátok bele, mekkora összeg, vállaljon egy határidőt, h mikorra fizeti vissza, és ha nem teljesül, utána forduljatok ügyvédhez. Ő felszólítja, és ha nem fizet, jöhet a fizetési meghagyás, majd a végrehajtás.
2013. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!