Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mond a jog, ha a tüzelő...

Mit mond a jog, ha a tüzelő kutyám miatt odagyűlő kutyák széttépték egy szomszédom 5 tyúkját? Ki a felelős? Meg kell-e térítenem?

Figyelt kérdés
Városszéli telkes övezet, utca végén már az erdő (benne róka, görény, menyét, stb.). Szomszédnál kerítés nincs, csirkéi szabadon vannak. Teljesség kedvéért: pincsi méretű és ártalmatlan kutyám is szabadon volt eddig, de minden utcalakóval meg van beszélve, szeretik, kifogás nem volt. A kóbor kanok e szomszéd telkén keresztül jöttek-mentek.

2013. okt. 2. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem közöd nincs hozzá.
2013. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád szabadon volt eddig, tehát már nincs, és nem is az tépte szét a szomszéd tyúkjait?

Akkor semmi felelősséged nincs. A szomszédod dolga, hogy figyeljen a tyúkjaira, ha szabadon tartja, akkor az ő hibája, ha megfogják a kóborkutyák. A kóborokkal sem a te felelősséged foglalkozni. Nyilvánvaló, hogy egy tüzelő szuka oda fogja vonzani a környék kutyáit.

2013. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azon kutyák gazdái közt oszlik meg a kártérítési kötelezettség akik a tyúkokat széttépték. Ezt mondja a jog.
2013. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kárt nem te okoztad, ill. nem a kutyád, hanem azok a kutyák, amelyek megölték a tyúkokat. Polgári ügy, kártérítést kell fizetniük, egyenlő arányban a károsult részére.
2013. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Én is hasonlóképp gondoltam, bár az én felmenőim szidja jelenleg.

Az én kutyám egyáltalán nem bánt senkit és semmit. 6 macskával, meg 12 tyúkkal él együtt békében. Sőt, a tyúkokat védi is. Akik amúgy szintén szabadon vannak, bár nálam van kerítés.

Eddig amugy jó volt a kapcsolat, csak most nem tom mi lesz. Lehet a felét kifizetem inkább, ne legyen ellenségesség. Gőzöm nincs, mi a jó.

2013. okt. 2. 20:32
 6/7 anonim válasza:

Ha van egy csinos lányod és a szomszéd feleségét megtekeri egy huligán, akkor a születendő gyerek még véletlenül sem a te nevedet fogja viselni.

Remélem tiszta. :-)

2013. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez remek! Igen, teljesen tiszta. :)) Nagyon jó hasonlat, köszöm! Amúgy mára hogy aludtam rá egyet, egyértelmű, hogy nem térytek semmit. Csinálja meg a kerítését. Mégegyszer köszönet mindenkinek!
2013. okt. 3. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!