Hangfelvétel - ha én titokban készítek diktafonos hangfelvételt, amely egy esetleges későbbi eljárásban az én igazamat bizonyítja, az jogilag probléma?
tehát a KÉRDÉS, HOGY
1, MÁR A TITOKBAN VALÓ ELKÉZSÍTÉSE IS ütközik-e jogszabályba
2, vagy csak ha azt nyilvánosságra hozom vagy bárki másnak megmutatom?
(ellenben a későbbiekben tisztázhat engem elég nagy problémák alól, tehát kiemelt érdekem volt)
CSAK olyan hangfelvétel fogadható el, ahol az illetö tudott arról, hogy felvehetik a beszélgetést. (Legalább is meg kell említeni elötte azt, hogy bekapcsolt telefon van nálad, úgy, hogy ez a kijelentés is rajta legyen a felvételen, és az illetö ezt tudomásul vegye)
Minden más esetben nem veszik figyelembe, mert törvényellenes.
oké köszi de most akkor ez a két dolog hogy van?
1, csak nem veszik figyelembe és annyi?
vagy
2, kifejezetten bűncselekménynek számít titkos hangfelvételt készíteni?
nem számít bűncselekménynek, de a felvételt nem használhatod fel, publikálhatod nyilvánosan sehol.
...mert az már szabálysértés is lehet, ha az illető előzőleg nem egyezett bele, ill. nem lett tájékoztatva a felvétel készítése ELŐTT!
kedves kérdező,nyugodtan készíthetsz titokban hangfelvételt,
-ha ezt pl rendőrségen föl akarod használni,akkor átadod nekik a felvételt,és ők egy igazságügy,hangtechnikussal bevizsgáltatják,
ha ,az megállapítja,hogy nem manipulált az anyag,akkor minden további nélkül elfogadják bizonyítéknak,(ha tudott a majmod a rögzítésről,ha nem)
Pontokba szedem a kétségeimet:
1,
igen, utolsó igazad van, de én esküszöm, nem értem ezt!
2,
ugye most is látunk olyan eljárást, ami titokban készült videofelvétel alapján indult, na ehhez képest nekem volt olyan (méghozzá elég súlyos bcs-s) ügyem, ahol én voltam az áldozat, én felvettem szépen mindent, majd a drága bíró kizárta és le..arta mert titokban készült, és hiába bizonyított mindent, egyszerűen nem foglalkozott vele.
3,
De oké, legalább megnyugtattatok h önmagában a készítéssel nem követek el semmit, hát az más kérdés, hogy ha én pl feltöltöm valami megosztóra hogy szándékosan lejárassak vkit, akkor az minek is minősül .... (egyébként csak az igazság hangzik el rajta, na de akkor is ...)(
4,
Az vajon minek minősül, hogy ha valaki egy titkos hangfelvétel birtokában azzal zsarol vkit?
5,
mi számít "tudott róla" minősítésnek. pl hiába tudott róla, ha később letagadja, hogy szóltam volna neki ... most nem? szóval van itt pár kérdés ami nem tiszta nekem. ha én előre figyelmeztettem, de ő csak viccnek vette, az pl "tudott róla" kategória?
6, végül:
ha hivatalos eljárásról készült hanganyagot osztok meg, hogy szépen hallgassák csak hogy zajlik egy ilyen magyarországon, akkor azzal elkövetek vmit? (bár lehet h így is bevállalnám, megérné ...)
"3,
De oké, legalább megnyugtattatok h önmagában a készítéssel nem követek el semmit, hát az más kérdés, hogy ha én pl feltöltöm valami megosztóra hogy szándékosan lejárassak vkit, akkor az minek is minősül .... (egyébként csak az igazság hangzik el rajta, na de akkor is ...)("
Ha bármilyen nyilvános oldalra feltöltöd, azzal megsérted az illetö személyiségi jogait, ezért beperelhet és tégen komolyan megbüntetnek.
"4,
Az vajon minek minősül, hogy ha valaki egy titkos hangfelvétel birtokában azzal zsarol vkit?"
A zsarolás büncselekmény a TBK szerint (is) - adott esetben börtönt kaphatsz érte.
"5,
mi számít "tudott róla" minősítésnek. pl hiába tudott róla, ha később letagadja, hogy szóltam volna neki ... most nem? szóval van itt pár kérdés ami nem tiszta nekem. ha én előre figyelmeztettem, de ő csak viccnek vette, az pl "tudott róla" kategória?"
A tudott róla annyit jelent, hogy a felvételen hallható, hogy miközben beszéltek, megjegyzed, hogy be van kapcsolva a telefon, vagy hogy felveszed a beszélgetést. Ez már figyelmeztetés, de ennek feltétlen a beszélgetés során kell elhangoznia, ahol kizárt, hogy ezt külön vetted fel. Ebben az esetben nincs mit letegadni, mert a beszélgetés során lett a figyelmeztetés is felvéve.
"6, végül:
ha hivatalos eljárásról készült hanganyagot osztok meg, hogy szépen hallgassák csak hogy zajlik egy ilyen magyarországon, akkor azzal elkövetek vmit? (bár lehet h így is bevállalnám, megérné ...)"
Igen, ezzel részben személyiségi jogokat, de föként a hivatali titoktartást sérted meg, ugyanis az eljárás során elhangzottakat nem hozhatja senki nyilvánosságra különleges engedély nélkül. A büntetés komoly pénzösszeg plusz adott esetben börtön.
ja és oké, de az első résszel kapcsolatban tehát ha jól értem:
1, ha én készítettem és ezt szépen megőrzöm csak magamnak, nem adom ki senkinek, sőt esetleg le is törlöm, önmagában ez tehát nem bcs
2, ha viszont feltöltöm valahova (akár név megjelölése nélkül is), az már bcs ...
(persze itt most boncolgatnám tovább, hogy és amennyiben eltorzítom a hangot, és felismerhetetlenül teszem nyilvánossá, mert a tartalma a lényeg, nem a konkrét személy, na azt most ismét nem tudom, hogy úgy már rendben van-e)
jól értettem?
és egy + kérdés:
egy teljesen hivatalos eljárás az miért titok? az miért nem lehet nyilvános? elvégre ezért KÖZtisztviselők és KÖZalkalmazottak, elviekben a KÖZ érdekét szolgálják, akkor ebben mi a titok? főleg, ha arra megy ki h a saját igazamat bizonyítsam (az más kérdés h eközben egy adott hatóság korruptsága is kiderül úgy mellékesen, na de ne már arról is én tehessek ...) szóval ez így még mindig nagy kérdés számomra, de oké, meggyőztél, nem teszem nyilvánossá egyelőre, csak majd ha biztonságban leszek külföldön :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!