Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek érte, feljelen...

Megbüntethetnek érte, feljelenthet? Help

Figyelt kérdés
14/L vagyok és barátnőmmel találtunk az utcánk végében egy kis "park" szerűséget. Gazos, nem művelt helyről van szó. Láttuk hogy van egy pár diófa benne és hogy alatta sok dió van felszedve. Gondoltam másnap megyek és szedek belőle hiszen közterület. Miközben szedtem, a szemben lévő ház tulaja kijött és megkérdezte: elveszettem valamit? Akkor gondoltam hogy tilosban járok. Mint kiderült az az ő telke és meg szokta engedni hogy néha odamenjenek a fiatalok hol'ott az magántulajdonuk. Azt mondta vigyem haza amit szedtem. Nagyon kínos volt! ( Megkérdezte azt is hogy ott lakom-e illetve hogy ki apum.) Nem volt így szerintem mérges de nagyon rosszul érzem magam miatta. Lehet ennek valami jogi következménye?
2013. szept. 23. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarta volna hogy elviszel valamit, akkor megmondta volna. Nyugi nem fog feljelenteni. De egyébként is, a rendőrségnek fontosabb dolga is van mint 5 dió után nyomozni.
2013. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
dehogy büntetnek, ez egy normális tulaj volt
2013. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntethetnek meg. Máskor kérdezd meg az öreget, hogy szedhettek e diót és kész. Nem lesz ebből semmi.
2013. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen jogi következménye nem lesz! Nyugodj meg, ennek csak egy következménye lehet, méghozzá diós süti!!!:)
2013. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!