Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az eljárás neve? Valami...

Mi az eljárás neve? Valami köz-zel kezdödik. Több lent.

Figyelt kérdés
Nagyapám befogott lovára felültem. De a ló megilyedt és a ló alá estem, eltört a combom.Mivel 8 napon tuli sérülés, így a rendőrség is értesítve lett. Nagyapám pénzbüntetést kap, de a rendőrnő azt mondta lehetőség van egy köz...(nemtudom mire) ha azt a szerződést ő is és én is aláirja, akkor ő nem kap pénzbüntetést. De valami olyasmiről beszélt a rendőr hogy valami feladatot kel teljesiteni ezért. Közmunkát vagy mi? Segítsetek! kössz
2009. nov. 5. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Közvetítői eljárás. Egyébként hány éves vagy? Mert így elsőre ez abszolút nem bűncselekmény nekem. Nagypapád mivel foglalkozik?
2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. 20 vagyok. Én akartam felülni a lóra, nagyapám a lovaskocsin ült. A ló elindult, és nagyapám nem tudta megálitani a lovat. Mivel 8 napon tuli sérülés ezért eljárást indítottak. És mivel az övé volt a ló és a lovaskocsi,ő a felelős. De egyértelmü hogy én voltam.

Igazábol arra lenék kiváncsi,hogy ha nem kap pénzbüntetést akkor le kel dolgoznia?

2009. nov. 5. 15:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nagyapám semivel. Mivel idős otthon van.Amugy köszi a válaszod.
2009. nov. 5. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem bűncselekmény, 20 éves vagy, önszántadból felültél a lóra ez gyakorlatilag a sértett beleegyezése. Benne volt a pakliban, hogy leesel ezt te vállaltad, ez kizárja a jogellenességet, ezért sem bűncselekmény. Meg egyébként is még gondatlanság sem állapítható meg szerintem. Hülye a rendőr, az ügyész nem hiszem, hogy ezalapján vádat emelne.
2009. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
No igen. Már felvették a jegyzőkönyvet tölem is nagyapámtól is. Felküldik egy másik városba ott döntenek, menyi pénzre büntetik nagyapám. Szerintem egy 30ezer ft kb. Mivel nem akarom hogy fizessen,ezért mondta hogy van ez a közvetítői eljárás. Csak nemtuom mi az?
2009. nov. 5. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én rendőr vagyok, de ilyenről még nem hallottam. Lehet még nem volt elég ez a 6 év tapasztalat, de ez nekem is furcsa. Ki hívta ki a rendőröket? És semmi egyébb nem történt, mint pl közlekedési tábla megrongálódása, villanyoszlop ilyensmi.
2009. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A mentőket kihivtuk és ök hivták a rendőröket. Rendőrcsaj azt mondta a korházba ugyis megkérdezték volna hogy mitörtént a lábammal és ök azonal hivták a rendőrséget. Na igen!!!! Semi nem rongálodot.Egyszerüen csak elindult a lo a lovaskocsival,én leestm és eltört a lábam.Ha érdekel itt a sztori a beolrol:

,,egy 20 éves lány felült egy kocsiba fogott ló hátára.

Az igásállat ettől valószínűleg megijedt, ledobta a lányt, aki a kocsi alá esett. A ló áthúzta a fiatal nő lábán a kocsit. A lány combcsonttörést szenvedett.,,

Na enyi. Miért kel nekik eböl ilyen nagy ügyet csinálni. ez volt kb 3 honapja. És most kérdezik ki a lo tulajdonosát...

2009. nov. 6. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Hát ez valóban érdekes. Én sem látok ebben bűncselekményt. És nem is értem.

A papíron amiból idéztél, rajt kell lenni, hogy tulajdonképpen mivel is vádolják a nagyapádat. Testi sértés vagy ilyesmi, vagy törvényszám.

2009. nov. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mm nem tudom.Ez a neten volt fent és onann idéztem. Amugy azthiszem gondatlansága.
2009. nov. 8. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!