Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhető-e az alábbi esetben...

Perelhető-e az alábbi esetben a szolgáltató?

Figyelt kérdés
Szóval a szolgáltató nem tudta biztosítani azt a sávszélességet mint amire szerződést kötöttünk. Utána amikor rájöttem erre (kb 1 év után) azt mondták h nem fizetnek vissza semmit. Én akkor azt mondtam hogy akkor a szerződést semmisnek tekintem,és nem vagyok hajlandó ezért továbbra is fizetni. Ők pedig se szó se beszéd (úgy hogy semmilyen szolgáltatás nem volt elérhető)számlázták ki a havidíjat. Most pedig egy behajtó cégnek adták el a "tartozásom". A szolgáltató többszöri kérésemre sem küldte el azokat a mérési jegyzőkönyveket amiket kértem . Ezek tudatában nyerhetek pert?
2013. szept. 18. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

Évekig elhúzódna, és anyagilag te lennél az aki feladja.


Be kell menni az ügyfélszolgálatra, asztalra csapni.

Fenyegetőzni kell a médiával, fogyasztó védelemmel és egyéb hatósággal

2013. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond hogy a szerződésben általában benne van hogy minimum mekkora sávszélességet kell hogy biztosítsanak. A legtöbb esetben 1 megabitet írnak oda. Ha 1 megabit megvolt a sávszélesség akkor sajnos semmit sem tudsz tenni.
2013. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy valós letöltési sebességnek írtak oda anno 2Mbitet,és mikor kijött a szerelő letesztelte 800kbit-el jött le a cucc...a második tesztnél már csak 600kbit volt....és 2-3 évig fizettem többet a semmiért,amiért a szolgáltató annyit reagált h. max. 1 éven belül fizetik vissza... én erre annyi mondtam,hogy semmi gond, akkor a szerződést semmisnek tekintem .
2013. szept. 18. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

16:18 vagyok


Egy kérdés. Mekkora volt a sávszélesség amire előfizettél? Tehát hány megás internetként volt hirdetve a csomag?

2013. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Pontosabban:


A szerződésben hány megabit volt garantált sebességként feltüntetve?


Illetve az internet csomag hirdetésénél hány megabit volt feltüntetve?

2013. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mint írtam 2Mbit volt a GARANTÁLT letöltési sebesség,és amikor kijött a szakember,hogy megmérje akkor volt először 800kbit ,második alkalommal 680kbit.
2013. szept. 19. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!