Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SOS! Ha levélben kérem ki a...

SOS! Ha levélben kérem ki a germekeim születési anyakönyvi kivonatát, mert költözés közben elveszettmakkor mit kell írnom? Mennyi időn belül kapom meg?

Figyelt kérdés

és van még 1-2 kérdésem.ha szeptember 1 óta nem kapok gyest és csak az után tudom elküldeni a gyerekem születési anyakönyvi kivonatát,hogy postán megküldték,akkor meg kapom még visszamenőleg?ha kb most november közepén kapom meg a szül.anyakönyvi kivonatokat és akkor postázom az államkincstárnak akkor decemberben már kapok gyest és megkapom a visszamenőlegest is?

köszi a válszokat!


2009. nov. 3. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és addig rendben,hogy kézzel írjam meg...de mit is pontosan?és hová tegyem az illetékbélyeget?azt nem csekken kell befizetni és úgy kapom meg?én régebben ugy kaptam illeték bélyeget.azt honnan szedjek?

bocsi a sok és kusza kérdésekért.azért remélem nagyjából sikerült érthetően írnom és valaki tud válaszolni :)

köszi

2009. nov. 3. 17:09
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyes visszamenőleg 2 hónapra jár. Az államkincstár nagyon lassan dolgozik!
2009. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
úr isten!köszi!
2009. nov. 3. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:

legpontosabb választ egy okmányirodában kaphatsz

vagy hívd fel a 189 telefonszámot


[link]


[link]


[link]


mehet kézzel irott levél is

nem kell nagyon túlfogalmazni

egyszerűen le kell írni tényeket

rövid sima mondatokkal


helyi önkormányzat anyakönyvvezetőjét kell keresni


30 nap az ügyintézési határidő


szerintem visszamenőlegesn is megkapod a gyest

(de ez nem tuti)

náluk kell (aki folyósítja) érdeklődni


ezek speciális szakterületek

csak az tud pontosat helyeset mondani

aki ebben dolgozik!!!!!!!!!!


neten mindenre választ lehet kapni

keress kutass - és választ kapsz

hivatal honlapja - telefonszám stb.

segíteni fognak

2009. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most már mások a szabályok a szül.akvi.kiv-nál, de én legutóbb csak személyesen tudtam ezt elintézni! Ráadásul lejárt személyihez kellett, ezért nekem nem adták ki a sajátomat, mert a kiadás feltétele érvényes személyi!

(Úgy oldottuk meg, hogy megkértem egy vadidegen ott várakozót, aki kikérte az ENYÉMET, neki kiadták!

Kész röhej...

2009. nov. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát ez szép,hogy egy vad idegennek csak ugy kiadják annak meg akinek kell annak nem...tényleg röhejes.

hát mi még mindig keresgélünk hogyan kérhetném ki,volt páromat kértem meg,de hiába...aki meg arra lakik rokonom az nem hajlandó...marad a levél....nekem a gyesem miatt kell,mert jo lenne ha már decemberben megkapnák a fiuk a pénzüket.de a nélkül nem hajlandoak.szeptember ota nem kaptam gyest. :(

2009. nov. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!