Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatom anyám férjét a...

Kirakhatom anyám férjét a házamból, amit édesapám rám örökített?

Figyelt kérdés
Elmúltam 18 és papír szerint enyém a ház, nagykorúságomtól kezdve.
2013. szept. 6. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha nincs anyukádnak haszonélvezete rajta. Ha van, akkor ha anyukád nem akarja, te be sem költözhetsz a házadba, sőt még be sem mehetsz.

A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál.

Anyukád is kiraknád a férjével együtt?

2013. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, de nem is tartom vissza, ha menni akar a kis férgével.
2013. szept. 6. 10:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted meg az első hozzászólót! Anyád a haszonélvező, ezért neki minden joga megvan, kivéve, nem adhatja el! Tehát azt vesz magához a házba akit akar, téged meg élete végéig kitilthat!!! Ergó marad a pasival!
2013. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én eladhatom?
2013. szept. 6. 10:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. :)
2013. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
52%
Haszonélvezővel a ház piaci értékének 10-30%-át kapod max.. Bár aki hosszútávú befektető az az ilyeneken óriásit kaszálhat, egy ideig én is vásároltam ilyen házakat. Miért nem tudod megbeszélni anyukáddal, hogy menjenek máshova, és te is elkezdhesd a saját életed?
2013. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
69%

A haszonélvezettel terhelt ingatlan csak a haszonélvező szerződésbe foglalt hozzájárulásával, közös megegyezéssel értékesíthető, ha a haszonélvezeti jogot alapító szerződés alapján az ingatlan nyilvántartásba bejegyzésre került az elidegenítési és terhelési tilalom. Ilyen bejegyzés hiányában az ingatlan a haszonélvező hozzájárulása nélkül értékesíthető.

6-os voltam.

2013. szept. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Anyám semmiképp nem akarna elmenni, hiszen én tartom el a családot. Ezt a munkanélküli senkit azért akarom megleckéztetni, hogy tanulja meg, hogy én vagyok a ház ura. Ez a senki még arra is veszi a bátorságot, hogy felpofozzon, amiért lefeküdtem a lányával, holott minden jogom megvolt rá és meg is lesz ezután is.
2013. szept. 6. 11:04
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha nincs haszonélvezeti joguk, akkor kidobhatod őket. Amúgy meg ha te tartod el őket tényleg, akkor behúznék egyet a hapsinak és nem adnék neki, sem anyámnak több zsebpénzt.
2013. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj egyiküknek egy forintot se, soha többet. Kö
2013. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!