Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem mentem vissza a munkanélkü...

Nem mentem vissza a munkanélkülibe, megvonják a segélyt?

Figyelt kérdés
07.04-én vissza kellett volna mennem, de elfelejtettem... ilyenkor mi kovetkezik? megvonjak a segelyt?
2013. aug. 18. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiába adnak időpontot. Valószínű, hogy megvonják mert nem jelentél meg.. Azóta nem is értesítettek őket?? Ha nem az nagyon gáz, végül is ma 18-a van...
2013. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most nézem hogy 07. hó.. Hát au elég régen volt.. Megvonják..sőt a 07 havit lehet vissza is kell adnod majd.
2013. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, megvonják! Jogosan! 1,5 hónap alatt nem volt időd bemenni, akkor magadra vess!
2013. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most esett le 1,5 hónap után?! Tudtommal a segély folyósításának feltétele, hogy együtt kell müködni a munkanélküli hivatallal. Ebbe beletartozik az is hogy mikor kell, bemész. Pár nap eltérésért nem szólnak, de 1,5 hónap...
2013. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Komplikato ***** válasza:

Elvileg megvonhatják tőled, de mellékesen jelzem, hogy több helyen már júniusban MEGSZŰNT, hogy be kell menni, mert rájöttek, hogy nekik ez sokba kerül (jegyek kifizetése), ezért kb. mindent telefonon lehet bejelenteni és bemenni már akkor sem kell ha van új állás, csak egy formanyomtatványt el kell postázni ...

De ettől még megbüntethetnek téged ha időpontra nem mentél be. Első munkanapon azonnal hívd fel őket mit kell csinálni ilyen esetben.

2013. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasza nem jó. SEHOL nem szüntették meg, hogy be kelljen járni. Max. lehet szerződni elektronikus kapcsolattartásra, azaz EMAILben lehet kapcsolatot tartani, hacsak a munkaügyi nem kéri, hogy menj be. De erre előzetesen kell szerződni, utólag nem lehet. Telefonon meg sehol nem lehet kapcsolatot tartani.


Kérdező: Igen, mindenfajta segélyt megvonnak, azt is, amit esetleg az önkormányzattól kaptál. 60 napig nem tudsz újra sem regisztrálni, és az önkormányzattól 1 évig nem igényelhetsz semmit. Ha a munkaügyitől kaptál ellátást, akkor 60 nap múlva újra fel kell mutatnod 360 nap regisztráltságot ahhoz, hogy újra kaphass ellátást.

2013. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen, megvonják és teljesen jogosan, már másnap töröltek valószínűleg a rendszerből. Így még a tb-t is buktad, ha igényelted az önkormányzatnál. Ne is haragudj, de munkanélküliként nem volt időd elrendezni? Én is megvonnám a segélyedet.
2013. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 verde ***** válasza:
Ha töröltek volna a nyilvántartásból akkor, már kaptál volna tértivevényes levelet. Ha ezt még nem kaptad, akkor nagyon gyorsan menj be, és valami családi okokra hivatkozva próbálj meg igazolási kérelmet írni, hátha elfogadják. Legjobb lenne ha orvosi igazolást tudnál beszerezni.
2013. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!