Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 13 évesen előállít valakit...

Ha 13 évesen előállít valakit a rendőrség (pl. autólopásért), akkor később munkavállalásnál jelenthet gondot?

Figyelt kérdés
Benne vagyok egyáltalán a rendőrség adatbázisában?
2009. okt. 22. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hogy a pics@ban ne lennél benne? Amúgy ha egy munkaadó megtudja, inkább a tiszta múltú emberkét alkalmazza szerintem. Grat!
2009. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
68%
Ha az adott munka autólopás, ott még előnyt is jelenthet.Bár, ha lebuktál, azt is rosszul csináltad.Ne aggódj, 20 éves korodra menni fog, profi módon.Gratulálok apukádnak a gyerekéhez.
2009. okt. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megértem a negatív asszociációkat. Nem akarok leállni vitázni. Csak annyit a dologról, hogy a szüleim rendes emberek, és akkoriban egy rossz társaságba keveredtem. Ha még 4 év után is bánom, és foglalkoztat a gondolat, elképzelhetitek, hogy mennyire megbántam, hogy beültem két idióta mellé. (tudom, hogy ez nem csökkenti tettem súlyosságát).

Köszönöm a válaszokat!

Még azt szeretném kérdezni, hogy a munkáltatónak van valamilyen joga, hogy a rendőrség adatbázisából ilyesfajta információkhoz jusson?

2009. okt. 23. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a hozzáállásod. Igaz, a szüleid jobban is odafigyelhettek volna rád akkoriban, de ha jobban belegondolunk, a legtöbb szülőnek manapság fogalma sincs, hogy a gyereke hova jár és mit csinál.


Szóval azért ne aggódj. Egyrészt akkor még kiskorú voltál. lehet, kaptál valami büntetésfélét. Talán szerepelsz is az adatbázisban.

De mivel valószínűleg már nem vagy büntetve (lehet, akkor sem voltál), így nincs ezzel gond.

Ha esetleg egy munkához (vagy vállalkozáshoz) erkölcsi bizonyítvány kellene, akkor az gázosabb. De a nyilvántatásnak is van elévülési ideje (ennek talán 3 vagy 5 év, nem tudom), tehát nem gond.

A legbiztosabban úgy tudhatod meg, hogy (ha eléred a 18 éves kort), kérsz erkölcsi bizonyítványt:

Bemész a postára, és ott adnak egy papirost borítékkal, amit kitöltesz, feladsz. (Kb. 2500 Ft-ba kerül a csekk, amit fizetned kell hozzá).

Kb. két hét, és megkapod a bizonyítványt, amin szerepel, hogy szerepelsz-e a nyilvántartásban.


De szerintem ha bemész egy rendőrőrsre, kapitányságra, megmondják neked úgy is. Azok is emberek ott, ne agódj. ;)

2009. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. okt. 23. 22:23
 6/6 anonim ***** válasza:
5 év alatt elévül, és egyébként a munkáltató csak akkor tudhatja meg ha erkölcsi bizonyítványt kér, vagy te bevallod neki. De mondom 5 év után már abban sem lesz semmi, pláne, hogy kiskorú voltál.
2009. okt. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!