Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni hogy kijöjjön...

Mit lehet tenni hogy kijöjjön a gyámügy, rendőrség, vagy gyermek jóléti szolgálattól valaki?

Figyelt kérdés
Kiskorú gyermekről lenne szó,az anyuka van úgy hogy sokszor magukra hadja a gyerekeket több órára is mert ő el megy bulizni,és pasizni,így addig amíg a családfő az anyukát elviszi addig egyedül maradnak a lakásban a gyerekek(van úgy hogy 2 órára is magukra hagyták).mit lehet ilyenkor tenni?Hol lehet ezt bejelenteni névtelenül?Nagyon sajnálom a gyerekeket,de ez már gyermek veszélyeztetése.
2009. okt. 21. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a gyerekek? Mert egy tízévest például már azért magára lehet hagyni egy-két órára, nem jelent veszélyt senkire. A rendőrségen tudod egyébként bejelenteni, akik értesítik a gyámügyet, ha valóban szükséges. De ha nincs veszély, szerintem jobb, ha nem ártod bele magad.
2009. okt. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, de egy 10 éves gyerek is csinálhat olyat a lakásban egyedül, ami életveszélyes lehet!!!

A kolléganőm 10 éves fia pl. a fürdőszobában csinált tüzet (valamit ki akart próbálni), a száradó ruhák meggyulladtak, kis híján leégett a lakás...

Szerencsére a kölyök nem kirohant a lakásból, hanem volt annyi esze, hogy vízzel eloltotta a lángokat, de végződhetett volna rosszabbul is az eset.


Én például soha nem hagytam magukra a gyerekeimet 12 éves koruk előtt : vagy vittem őket is magammal (bevásárláshoz, ügyintézéshez) vagy babyszittert hívtam a lakásba vagy a szüleimhez elvittem őket!


===================


A Gyámügynél, Gyermekvédelmiseknél, Jóléti Szolgálatnál bejelentheted, ha olyat észlelsz, ami a gyerek(ek)re veszélyes...


A rendőrség (szerintem) ilyennel nem foglalkozik.


Esetleg, ha az anyuka távolléte alatt a gyerek(ek) üvöltenek a lakásban, akkor kihívhatod a rendőrséget, csak ők jogosultak kinyitni a lakást (tanúk jelenlétében) és akkor elviszik a gyere(ke)ket a gyermekvédelmi intézetbe...

Ott tartják majd őket, amíg tisztázódik, hol volt az anyuka és miért hagyta magukra a kisgyereke(i)t?

Ha megállapítják, hogy a gyerek(ek)et nem gondozza rendesen, veszélyben van a biztonságuk, akkor állami gondozásba veszik őket (ideiglenesen vagy tartósan)...

2009. okt. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!