Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » (SÜRGŐS) a szülő elküldheti...

(SÜRGŐS) a szülő elküldheti akarata ellenére a gyermekét diákmunkára ha nem mult el 18 éves?

Figyelt kérdés
ráadásul azért hogy fizessen az ő fizetéséből a szülőknek (nem aért mert rá vannak szorulva)

2013. júl. 16. 19:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
aki rendesen válaszolt köszönöm, aki meg nem miért kell belepofázni ha nem tudsz értelmes választ adni? a kérdésre kértem választ nem a véleményeteket
2013. júl. 16. 20:04
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

"És gondolom a gyereket nem kérdezték meg hogy akar e élni. Mégis milyen alapon kényszerítik bármire is? Ők csinálták meg az ő döntésük volt."


És ha már megcsinálták, kötelesen élete végéig eltartani és még a nyugdíját is ők állni?

2013. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Mert az kényszeritéss. És a pénzét se vehetik ell. az lopás
2013. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

Tudtommal aki diákmunkát vállal, mint középiskolás az azért teszi vagy mert a körülmények rákényszerítik és magát és/vagy a családot tartja el, vagy ami valószínűbb komolyabb költőpénzt szeretne, amit később szabadon felhasználhat.


A kérdező állítása szerint szükség nem lenne az ő munkájára, a pénzre viszont igényt tartanának amit a kérdező keresne. Ami egyszerűen közönséges zsarolás.


Tegyél feljelentést, vagy csak lebegtesd meg a szülők előtt, mint alternatíva.

2013. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja... feljelenti ezért a szüleit... hát ha ezt megcsinálná, akkor amint elmúlna 18 kiraknám mint macskát sz...rni.
2013. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azért az is fontos, hogy hány éves vagy, milyen diákmunkára akarnak akaratod ellenére elküldeni és mivel indokolják ezt a szüleid.

Én is szeretném ha a gyerekem a középiskola alatt elmenne majd valahova diákmunkára nyáron és mi sem vagyunk rászorulva. Az persze más téma, hogy el nem vennénk tőle a keresetét, hiszen éppen azért küldenénk dolgozni, hogy megtapasztalja milyen az ha ő maga dolgozott meg a pénzéért és azt ő maga költheti el.Na meg nem akarata ellenére, eleve úgy vannak nevelve, hogy ez ne legyen az akaratuk ellenére, inkább úgy éreznék, hogy felnőttebbnek tekintjük már őket, mert ENGEDJÜK őket dolgozni önállóan, fizetésért.

Ha nem akarsz velük veszekedni de dolgozni sem akarsz, egyszerűen rúgasd ki magad. Elmész, elvállalod a munkát azután ne végezd el rendesen. De az is lehet, hogy ha elkezded akkor már tetszeni fog vagy olyan barátokat találsz akik miatt megéri folytatni.

Az sem mindegy, hogy mennyit akarnak elvenni a szüleid a fizetésedből, lehet, hogy így is megérné neked. Egyébként kapsz tőlük pénzt? Ha nem, akkor a kevés is több, mint amennyi a munka nélkül lenne. Ha igen, akkor eddig ők kellett hogy dolgozni menjenek - lehet, hogy akaratuk ellenére - hogy neked fizethessenek belőle (meg eltarthassanak, tudod, kaja, lakás stb.).

2013. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Idén nyároon már nehéz melló talláni .

Én tavasz végén adtam be egyszer egy ijenre ajelentkezéssem és szeptember kőzepén hivtak a amikor suliba voltam hogy dellelőt rá e érek és hogy még nappali tagozats diák vagyok e.

2013. júl. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem kényszeríthetnek rá, nem is vehetik el a pénzed, ugyanúgy, ahogy te sem kényszerítheted rájuk, hogy az alapellátásnál többet adjanak neked.(Alapellátás: tiszta ruha, márkás helyett kínai cucc, tankönyv, rendes tápláló étel üdítők, jégkrém és más nasi nélkül, továbbá nem alapellátás része a különóra, mobiltelefon és a net).
2013. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az Ipari Forradalom idején akár hároméves gyerekeket is foglalkoztattak a gyárakban

[link]

Vajon mennyi lehetett a fizetése a csöppségnek?

/igaz, mindegy is, a szülei biztos elvették tőle/

2013. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!