Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok valamit tenni, ha nem...

Tudok valamit tenni, ha nem tetszik a szomszédom 20 éves kerítése, ami elválaszt tőle?

Figyelt kérdés
Nem életveszélyes, funkcióját betölti, viszont gusztustalan. Trógermunka. A betonaljzaton még kiegyenesítve sincs a beton, hepehupás. Kb 1 méter magas. Ocsmány. Tehetnék valamit jogilag? Őket nem zavarja, mert nem ők nézik, csak nálunk látni a kerítésnek ezt a csesznyén megcsinált oldalát. Gondolom, ezért is nem költöttek rá.
2009. okt. 18. 18:35
1 2
 11/13 anonim válasza:
68%

Szerintem ez pont egy olyan dolog, amit NEM jogi úton kellene megoldani. Ne játsszunk már Amerikát, ahol azt is a bíróságon rendezik le, ha valaki csúnyán nézett rád.

Odahívod a szomszédodat, megbeszéled vele, hogy ez neked nem tetszik, és - valljuk be, itt te vagy az elégedetlenkedő, ő eleget tett a kötelezettségének - mondjuk felajánlod, hogy segítesz neki egy szép, új kerítést csinálni.

Mi sem a bíróságra rohangáltunk, amikor a szomszéd kerítése lyukas volt, hanem szóltunk nekik. És ha ezután sem cserélték ki, inkább bedrótoztuk mi. Nekik kellett volna, de hát mégsem akartunk a bolhából elefántot csinálni.

Vagy lassan már a fülemüle füttyén is perre mennek az emberek?

2009. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Húúú de marha okos itt valaki.

Olvasd szépen el, hogy mit írtam és utána ha tudod használni azt a húdenagyon okos agyadat és értelmezed, amit leírtam, akkor kezd osztani az eszed az idióta, használhatatlan beírogatásod helyett!

Vaksi!

2009. okt. 20. 07:53
 13/13 A kérdező kommentje:

Hogy jobban érthető legyen:

ezeken, amiket Te írtál már réges régen túl vagyunk...különben minek írtam volna be kérdésnek?


személyes beszélgetések, közgyűlési egyeztetés, közös képviselővel kapcsolattartás...minden volt már, ami csak eszünkbe jutott, de mivel nekik nem érdekük semmi ezzel kapcsolatban, semmire nem is hajlandóak ezzel kapcsolatban...sem intézkedésben, se pénzben sem hozzáállásban...mivel nem ők nézik, sőt még a futó növényzetet is, ami tőlük lógna a mi oldalunkra hogy takarja a rusnya kerítésüket visszahúzkodják, hogy ne lógjon a mi oldalunkon ki, csak náluk...amilyen a kerítés olyanok a lakók is...ezekkel nem lehet egyeztetni sehol semmit, még egymást is ölik, nemhogy egy idegen szomszéd igényeire, kérésére fülük botját is mozdítanák, ha nem kötelességük...

de persze, én vagyok az amerikanizáló, aki egyből játssza a nagyfiút...biztos sok filmet nézek :)

2009. okt. 20. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!