Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Balaton parton is van csendháb...

Balaton parton is van csendháborítás?

Figyelt kérdés

Balatonföldváron van egy vízparti nyaralónk és jövő héten megyünk oda pár barátommal. 17 éves vagyok és a barátaim is mind ennyi idősek. Az lenne a gond, hogy a szomszéd nyaralóban egy elég befordult figura lakik, aki egész nyáron ott döglik és utálja az egész családomat. Tavaly a bátyám vitte a haverjait és hát ugye ilyenkor megy hangosan a zene és ezzel már akkor is gondja volt. Ki akarta hívni a rendőröket csendháborítás miatt de végül is aztán nem tette meg. Viszont én idén ebből nem akarok gondot. A másik szomszédban tőlünk pár évvel idősebbek szoktak ugyan így bulizgatni és ők mondták nekem hogy ne aggódjak a rendőrök miatt mert elvileg nyaraló övezetben nincs olyan hogy csendháborítás. Nem hiszem hogy ez teljesen igaz de azért gondoltam mégis csak megkérdezem itt, hátha van valami igazság alapja. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha esetleg azért hívja ránk a rendőröket mert látja az egyik barátomat ahogyan füves cigit szív akkor a rendőrök bejöhetnek a házba körülnézni mindenféle beleegyezés nélkül?


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2013. júl. 9. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A csendháborítás ténye helytől és időponttól független, elég ha ez mást zavar, már hívhatja is a rendőröket, akik bírságolhatnak.

Házkutatási parancs nélkül nem mehetnek be (kivéve, ha pl folyamatban van szabálysértés és azt felszólításra nem hagyjátok abba), viszont ruházatot átkutathatnak és elvihetnek titeket vizsgálatra, de hamar megkapják a házkutatás elrendelését, amivel már intézkedhetnek.

[link]

2013. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!