Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nem jöhetnek el velem...

Tényleg nem jöhetnek el velem anyámék a tárgyalásra? Már elmúltam tizennyolc, így anyám szerint nem jöhetnek.

Figyelt kérdés
Ez tényleg így van? Volt egy balesetem, amiben nem én voltam a hibás. Nem hiszem, hogy egyedül szembe tudnék nézni azzal, aki a baleset okozója volt.
2009. okt. 15. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid vagy a barátod (vagy rokonod) biztosan elkísérhet, nem hiszem, hogy van olyan törvény, hogy nem kísérhet el senki!

Lehet, hogy a tárgyalóterembe nem mehetnek be (ez attól függ, hogy "nyílt" vagy "zárt" tárgyalás lesz, ezt az ügyvédedtől lehetne megtudni).


De ha legrosszabb esetben a folyosón megvárnak, már az is elegendő támogatás lenne!


Amúgy azt sem ártana megbeszélned az ügyvédeddel, hogy számodra sokkoló lenne a találkozás a baleset okozójával, ezt bizonyára figyelembe fogják venni és esetleg eltekintenek attól, hogy személyesen részt vegyél egy ilyen tárgyaláson! (Mindenki tisztában van vele, hogy egy balesetnél nem csak fizikailag sérül az áldozat, hanem lelkileg is.)

2009. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod ezen. Nem olyan a tárgyalás mint a tévében.
2009. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyaláspk főszabály szerint nyilvánosak, akár én is bemehetnék a tárgyalásodra, persze csöndben kell maradniuk, de ott ülhetnek hallgatóságként.
2009. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetnek veled a tárgyalásra csak nem valószínű hogy be fogják őket hívni a tárgyaló szobába ha nem érintettek az ügyben!


Elkisérni bárki elkisérhet akár az egész család is!

2009. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Annyira nem akarok találkozni azzal a nővel :S Egyszer találkoztam vele, balesetet számolva kétszer és az több, mint elég volt :S

Ügyvédemhez még jövő héten bemegyünk.

2009. okt. 16. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!