Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetés nélküli szabadságot...

Fizetés nélküli szabadságot hogy tudok kivenni? Köteles a munkáltató valamennyit kiadni? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem köteles.
2009. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor hogy tudok fizetés nélküli szabira menni?
2009. okt. 13. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Irsz egy kérvényt a főnöködnek, hogy ezért és ezért szeretnél x időre fizetés nélkülire menni.

És reménykedsz, hogy fenntartják az állásod arra az időre. Ha nem akkor nem kapsz engedélyt.

(Azt hiszem vannak olyan szabályok, hogy közeli hozzátartozó halálakor a 2 napon túl egy pár nap fizetésnélkülit is meg kell adni, de az csak pár nap.)

2009. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közeli hozzátartozó halála miatt 2 nap rendkívüli szabadság JÁR! Fizetésnélküli szabadságot a dolgozó kérésére (indokolni kell) a munkáltató adhat, ha már nincs szabadsága. Lehet kérni felsőfokú okt. intézményben történő hallgatónak, ha nem kötött tanulmányi szerződést a munkáltatóval. Max. 2 év fiz.nélküli szabadságot lehet kérni a szűlő ápolása, valamint önerős saját lakás építése céljából. (jogszabály engedélyezi) Az előttem szólónak azért igaza van abban, hogy különösebb indok nélkül kért hosszab fiz.nélküli szabadság alatt nem biztos, hogy megtartják a munkahelyed. Ez azonban munkajogilag egy kicsit bonyolultabb, mert egy véglegesített (határozatlan idejű szerz. foglalkoztatott) dolgozónál nem szűnik meg csak úgy a munkaviszony. A fiz.nélküli szabadságot pl. nálunk (közhivatal) az igazgató engedélyezhet.
2009. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem :( Csak kb. 2 hétre lenne szükségem, de indokolni nem igazán tudom olyan indokkal, ami nekik is megfelelne.
2009. okt. 13. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!