Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a mennyiség adathordozób...

Mi az a mennyiség adathordozóból (CD/DVD), amit még legálisan be lehet hozni az országba, mondjuk Szlovákiából?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy saját használatra hány darab artisjus matrica mentes lemezt vehetek kint, amiért nem büntet a NAV, ha a határon átjövetelkor megállítanak.
2013. máj. 23. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik idősíkban élsz. Magyarország és Szlovákia is schengeni tagállam, nincs határellenőrzés.
2013. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem fejben még 2004 környékén élhet, na nem csak Schengen nem ismerete miatt, de amiatt is, hogy azt hiszi, hogy 2013-ban emberek vesznek és használnak még ÍRHATÓ CD-T ÉS DVD-T :DDDDDDDDDDDDDDDD Pont manapság, amikor 1500-ért b.sszák utánad a 32gb-s pendriveokat, ki használna még retkes cd-t?
2013. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl akinek a kocsijában CD-lejátszó van...
2013. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 logs ***** válasza:
Az Artisjus matrica nem feltétele a behozatalnak vagy a birtoklásnak, csak a magyarországi értékesítésnek. Vagyis amennyi jól esik, mindaddig, amíg nem árulod. 2004. előtt esetleg vámköteles volt bizonyos darab fölött, most már ez sincs így.
2013. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mai 2013-as idősíkban élek és sajnos Magyarországon. A schengeni övezetről meg csak annyit, hogy akkor a Szlovákiában bejegyzett autó itthoni használatát miért büntetik? Offolás helyett néha kicsit gondolkozni kéne. Nem véletlen dobtam fel a kérdést. 1500-ért nem valószínű, hogy az ember után dobnak 32-es pendrive-ot, mert az artisjus matrica több rajta. Matrica nélkül meg már pult alól is nehéz ilyesmit venni, mióta rászállt a NAV. És igen, én még használok 2013-ban CD-t (ritkábban) és írható DVD-t. Számtech. szervizben dolgozom, ügyfelek adatmentéseit gyakran DVD-n adjuk oda, telepítőlemezek szintén CD-DVD-n, a saját fejlesztésű szoftvereinket szintén írható lemezekre írjuk, stb, stb. Van rá igény. És több embertől hallottam, hogy a határon áthozatalkor vigyázni kell, mert szúrópróbaszerűen a VPOP keres ilyesmit és nagyobb mennyiségért bünti van. Tudjátok az EU nem feltétlen értünk van, csak ezt kommunikálják.
2013. máj. 25. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

a, a szlovákiába bejegyzett magyar autósokat azért büntetik mert az autó Szlovákiában van bejegyezve (jogtalanul) és itthon használják. Az autót vámmentesen be lehet hozni Szlovákiából, de a gépjárműveket regisztrációs adó is terheli, ezt szokták elcsalni (bár a nemrégi csökkentésével már megéri itthon vásárolni).

b, mint adózó cég más jogszabályok vonatkoznak rád a külföldi kereskedelemmel mint magánszemély, ezt jobb lett volna közölni a kérdésben.

c, én azért örülök az EUnak mert azért hiányozna az a pár milliárd eurós támogatás a mindennapokban. Nehéz olyan települést találni ami nem kapott milliós támogatást.

2013. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A, Szerintem meg az EU-nak többek közt ez is lenne a lényege, persze ez is olyan mint a demokrácia, csak odafent működik.

B, A kérdés jó, nem akarok cégként semmit behozni, magamnak és pár ismerősnek kéne. Az hogy a cégnél is jópár dologra használunk írható lemezeket csak egy példa volt.

C, Sok ember szemét ki tudják szùrni ezekkel a támogatásokkal, mert azt már nem veszik észre mekkora a ráfizetésünk. És ez is olyan, mint a mai áldemokrácia, sajnos az EUn belül pl. egy francia lobbi felülírja a mi érdekeinket. Lásd miért kell Egerben kiirtani a szőlőtőkéket vagy miért ad támogatást arra, hogy kevesebb gabonát termeljünk. Mert amikor majd mi is importra szorulunk, akkor leszünk 10 millió tökéletes rabszolga országa, vehetjük drágán a franciáktól a monopol gabonát, miközben a legjobb éghajlat nálunk lenne hozzá. Csak az EU furcsa mód limitál minket. Kérdés ezek mekkora kárt okoznak az országnak? Ha az ember rendszer szintjén szemléli az egészet nem kell államtitkárnak lenni, hogy lásd nem a mi érdekeinket szolgálja ez az egész.

2013. máj. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!