Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit köröznek a képe...

Ha valakit köröznek a képe premierplánban lesz látható a médiában. Amikor elkapják és mutatják a tárgyalóban kisatírozzák a fizimiskáját, vajon miért?

Figyelt kérdés
A névvel ugyanez a helyzet ,van ahol kimondják a teljes nevet ugyanakkor egy másik csatornán csak a vezetéknév első betüje és keresztnév.Egy hülyeségnek tartom.Egy rohadt gyilkos cigány mint Péntek László pl.megjelent a tévében minden szemellenző nélkül és teljes névvel ahogy kell ,de gyakran kisatirozzák pl.a multkor Hagyó fejét amit már nem egyszer láttunk és mégis.
2013. ápr. 29. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Nem túl következetes a média, de a szabályozás érthető. Személyiségvédelmi okokból nem lehet mutatni, nevét kiírni. Ugyanis amíg be nem bizonyosodik róla, hogy elkövette azt, amivel vádolják, addig ártatlannak kell tekinteni. Te sem szeretnéd, ha valaki rosszakaród csőbe húz, s mutogatnak mindenfelé, hogy mekkora gazember vagy.

Közszereplőket is megillet ez, természetesen. A szem kitakarása ilyenkor gyakorta semmit nem ér.

2013. ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

1-es

De akkor a körözéskor miért lehet mutatni az arcát? Akkor sincs még elítélve, csak gyanúsítva...

Ez valódi ellentmondás és én sem értem.


Másrészt meg egyszer én is felfedeztem magam az újságban, pedig csak napoztam a strandon...senki nem kérdezett meg, hogy akarok-e újságban szerepelni és engedem-e, hogy lefényképezzenek...nekem nem voltak személyiségi jogaim, csak a bűnözőknek vannak?

2013. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na pont ezért tettem fel a kérdést.Ormótlan hülyeség a mondvacsinált személyiségi jog,mert nincs ! Ki adott arra engedélyt hogy filmezgessenek akárhol is ? Az utcán,reptéren,áruházban stb.? Tőlem sose kérdezte senki,mégis csinálják és ott vagyok emiatt több ezer videón eddig .Nem mintha zavarna mert nem vagyok bűnöző,de akkor minek ez a cirkusz?Egyenesen jó lenne ha bemutatnák a bizonyítottan garázda emberek fizimiskáját hogy esetleg felismerjék őket legközelebb ha a környéken őlálkodnak.
2013. ápr. 29. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most össze-vissza csapongunk, vagy egy kérdésre próbálunk felelni. A lehúzás ellenére ott van a helyes válasz. Nem én tehetek róla, ha a szabályzással és gyakorlattal nem ért valaki egyet. Nem engem kell lepontozni.

A fotózásról úgy általában a következő a szabály (ezt hivatalból ismernem kell): nyilvános helyen bárki lefényképezhet bárkit. Ha a fotón háromnál több alak szerepel, akkor senkitől sem engedélyt kérni a közzétételhez. Ha csak három, vagy kevesebb, akkor mindenkitől írásos engedély kell. Ez a szabály.

Körözés: Ellentmondásos lehet, de a törvény feloldja. Hogyan lehet valaki megtalálni, ha semmit nem tudunk róla. Ha csak a rendőröknél van ott a fotója, személyleírása, akkor már az is sérti a jogait?

Képzeld el a következő felhívást: Keresünk valakit, vagy valakiket, akik valahol elkövettek valamit. Aki tud valamit, az telefonáljon valahová.

2013. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!