Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánlaksértés?

Magánlaksértés?

Figyelt kérdés

A szomszédunk, egy elég nehéz helyzetben lévő ember. Nemrégieben arra kényszerült, hogy kiadja a lakását, albérlőknek.

Jött is egy illető, aki immáron 3. hónapja nem fizet semmit, ellenben a lakást használja. Viselkedése agresszív, erőszakos, szomszédomat fenyegeti, hogy megveri, ha bármit tenni mer. Most is, épp hallottam, ahogy a figura tör zúz benn, és a szomszédomat alázza.

A szomszédom azt mondta, hogy több ízben kihívta már a rendőröket, akik annyit mondtak,hogy "beszéljék meg", és elmentek. Ilyen esetben mi a teendő?!

Mert az kicsit nonszensz, hogy random személy bemászkáljon más lakásába, az ott élőt fenyegesse, és bitorolja az ingatlant, ami nem az övé. A rendőrség nem segít. Légyszi mondjatok valamit.



2013. ápr. 24. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Be van jelentve albérletbe?

Ez lényeges mert ha igen akkor attól függ mi van a szerződésben ha nincs akkor a férfi cucai a lakás elé, zár csere aztán kész.

2013. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, úgy néz ki a helyzet, hogy van a lakás, amiben a szomszédom él, és maga mellé vette az albérlőt. Hogy szerződése van e, azt nem tudom, csak annyit, hogy egy random személy fenyegeti, és talán már tettleg is bántalmazta. Elég veszélyes figurának tűnik egyébként, egyszer beszéltem vele, de agresszív, ideges, kiszámíthatatlan volt a viselkedése. Ha lecseréli a zárat, aztán a tag meg megkéseli valamelyik este a sarkon, azzal nem sokra megyünk.
2013. ápr. 24. 18:39
 3/7 anonim válasza:
100%

Ez nem magánlaksértés. Magánlaksértés az (csak hogy szó szerint idézzek) "Magánlaksértés (176.§)

Aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel, hivatalos eljárás színlelésével bemegy, vagy ott bent marad, vétséget követ el."


Az illető nem erőszakkal ment be, tehát ez a vádszempont kilőve. Viszont az tényleg kérdéses, hogy írtak erről a felek bármilyen szerződést?

2013. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs bérleti szerződés, mert az illető nem is fizetett soha a szomszédomnak. Megállapodtak egy összegben, aztán az illető azóta itt van. Mint mondtam, most is hallottam, ahogy tör - zúz a bútorok között, és üvölt, fenyegeti a szomszédomat.
2013. ápr. 24. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos én válaszolok normálisan. Két lehetőség van, hogy nincsenek bejelentve, akkor rendőrt hív és ők kiteszik őket onnan, mert magánlaksértés.

Ha be vannak jelentve az más tészta. Ügyvéddel bíróságon kell keresetet benyújtani hogy nem fizetnek lakbért több mint 2 hónapja, majd fél vagy 1 év után kell kiköltözniük.

Tudom siralmas a mai Ptk. ezen része de ez van...

2013. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincsen szerződés akkor a bérlő cuccait kirakjátok a lakás elé és lecserélitek a zárat.
2013. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Azért szomorú, mert a szomszédom nemigazán tud mit kezdeni a helyzettel, ahogy látom, bedől a fenyegetőzésnek, és annak, hogy a kiérkező rendőröknek kényelmesebb volt ácsorogni, és feneket vakarni, mint cselekedni. Már elnézést.

A minap este véletlen találkoztam vele, akkor beszélt részletesebben az esetről. A kiabálást gyakran hallottam, de nem tudtam, hogy ez a helyzet. Próbálok majd beszélni vele részletesebben, és megmutatni neki az esetre vonatkozó törvényi szabályozást. Talán nem lesz fenyegetve a saját otthonában.

2013. ápr. 24. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!