Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudnám elolvasni, hogy...

Hol tudnám elolvasni, hogy mik a személyi jogaim? Mit tehetek egy rendőrrel, ellenőrrel stb. és fordítva? Külön érdekelne az önvédelemből való testi sértés kérdése.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Személyi jogod nincs, mivel ez egy nem létező fogalom. Személyiségi jog létezik, de ennek semmi köze a kérdésedhez.
2013. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Rendőrrel semmit sem tehetsz különben szarrá vernek és megnyomorítanak úgy mint ahogyan azokat az ártatlan embereket 2006 október 23-án akik békésen sétáltak az utcán vagy nyugisan iszogattak a kocsmákban.A rendőrök bármit megtehetnek veled,úgyhogy jobb lesz ha lefizeted a korrupt bagázst


Ellenőrt nyugodtan megütheted,de azért ne vidd túlzásba,egy felfüggesztettel megúszod a dolgot.Ellenőr nem igazoltathat,de ha nem adod oda neki a személyit akkot hívhat rendőrt is,annak meg muszáj lesz odaadni a személyidet...az már más kérdés hogy az ellenőrnek megéri e az hogy kihívja a zsarut,legjobb esetben is csak leszállít a buszról

2013. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszönöm, hogy kioktatsz, de nem értem, miért kellett ez. Igen, beismerem, tudatlan vagyok a témában, ezért kérdeztem.

Kedves második!

Köszönöm a választ, de örülnék egy linknek, ahol pontosat és hivatalosat olvashatok a témáról.

Köszi mindenkinek.

2013. ápr. 20. 20:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Itt megtalálhatod a rendőri igazoltatás, előállítás, etc... szabályait.


#2 meg békésen kocsikat gyújtottak, kirakatokat törtek be...

Persze nem tudhatom, nem voltam ott.

2013. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De a kötelességednek is járj utána!!
2013. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"2006 október 23-án akik békésen sétáltak az utcán vagy nyugisan iszogattak a kocsmákban."


Tehát a részeg csürhére gondolsz, ami nap min nap látni lehetett a TV-ben? Mert mással nem találkoztam.

2013. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!