Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanúként az útiköltséget...

Tanúként az útiköltséget autóval is fizetik vagy csak tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

az a nagy helyzet, hogy az ország másik fele, egy nap alatt megfordulni se lehetne, és akkor muszáj lenne még ott aludni is, azaz még drágább lenne, mint autóval.

kérdésem tehát, hogy ilyenkor mi a teendő? vigyek a benzinről számlát vagy valami km-alapú elszámolás van?



2013. ápr. 17. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:

14/2008 (VI.27.) IRM Rendelet


2.§ (4) Gépjármű igénybevétele esetén útiköltségként a gépjármű motorjának hengerűrtartalma szerint a külön jogszabályban meghatározott üzemanyag-fogyasztási alapnorma-átalány figyelembevételével közúton a tanú lakóhelye (tartózkodási helye) és a kihallgatás helye alapján a legrövidebb oda-vissza útra a km-távolság és az APEH által közzétett hivatalos üzemanyagár szorzatát, valamint a parkolás díját kell megtéríteni. A gépjármű motorjának hengerűrtartalmát és hajtóanyagának fajtáját a jármű forgalmi engedélyének bemutatásával kell igazolni.l

2013. ápr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 (g)brigi ***** válasza:

Majd ők fogják kiszámolni szg-es programmal. Ha szállodába alszol akkor arról viszont vinni kell igazolást.

Am ilyen esetekben szokás megkeresett bíróság útján kihallgatni. Felkérik a lakóhelyed szerint illetékes bíróságot erre a feladatra. Érdekes, hogy ez nem így történt. Egy telefont megérne rákérdezni erre.

2013. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, én rákérdeztem, és közölték, hogy ha törik ha szakad,akkor is meg kell jelennem, pedig éppen 39 fokos lázam van, semmi nem érdekli őket.
2013. ápr. 17. 08:21
 4/9 A kérdező kommentje:
izgalmas a dolog, szerintük semmilyen útiköltségtérítést nem kérhetek, és aztán csak tömören jegyzőkönyvbe foglalták, hogy ÉN nem akarok kérni.
2013. ápr. 18. 07:22
 5/9 A kérdező kommentje:

2.es:

ezt kérdeztem, kértem, de szerintük ez sem lehetséges, mivel az ügy részleteit csak ők ismerik. ami vicces, ugyanis személyesen megtapasztaltam, hogy a feljelentés igen nagy részét el se olvasták, egyéb iratokba is ott nekem kellett megmutatnom, mégis mi hol van, akkor szedték elő egyáltalán az egészet. ááhh nem idegesítem magam, nem igaz ez az ország.

tényleg a legkisebb kis hülyeséghez is muszáj ügyvédet vinni, mindössze csak hogy legyen valaki, aki ismeri a jogot, mert ezek szerint ők nem, és így igen érdekes az eljárás.

2013. ápr. 18. 07:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, de várjál, ha te tettél feljelentést, az más kérdés, akkor te indítottad az eljárást...
2013. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen, én!

ezek után tanúkénti idézést kaptam. persze a sértett is tanú, ha jól tudom, nem? vagy ez most miért változtat a dolgon?

2013. ápr. 18. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
A sértettet is tanúként hallgatják ki, ez tény, de a sértett az sértett. Ez a perbeli jogállás.
2013. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

értem, de akkor ezzel azt mondod, hogy a sértettre nem vonatkozik az útiköltségtérítés?

na meg "jegyzőkönyv tanúkihallgatásról" papírt kaptam.

2013. ápr. 19. 05:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!