Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek tanúként. Hogyan...

Beidéztek tanúként. Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Még tavaly sajnos belekeveredtem egy erőszakos utcai jelenetbe. Ismerősömet érte kisebb bántalmazás( verekedés) amiből rendőrség lett. Akkor már egyszer tanúskodtam benn a rendrségen. Most megint el kell mennem tanúnak,de most tárgyalásra a bíróságra. Sose voltam még ilyenen. Kicsit félek is,hogy az elkövetők így felfognak ismerni, vagy valami. Már szinte nem is emlékszem az egész ügyre mert nem is láttam olyan közelről. Mit mondjak? Miket fognak kérdezni? Hogían viselkedjek hogy ne keveredjek nagyobb bajba?:S
2013. ápr. 16. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretnék bemenni és többet foglalkozni ezzel:S Mit lehet csinálni? Semmi érdemleges információt nem tudnék elmondani:S
2013. ápr. 16. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt: Fent tartom a rendőrségen tett vallomásomat. Mivel elég régen történt az esetre már pontosan nem emlékszem. Az üggyel kapcsolatban többet elmondani nem tudok.
2013. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sajnos be kell menned tanuskodni. kulonben a targyalas reggelen kimennek erted a rendorok es bevisznek. ha nem mesz el akkor a biro megbuntet, es be kell fizetned a penzt. es a kovetkezo targyalasra megint beideznek, ha meg nem mesz el akkor megint megjelennek a rendorok nalad es minden kezdodik elolrol. en is voltam hasonlo helyzetben, a targyalas napjan reggel 7 korul mindig jottek ertem, csak en nem az allando lakhelyemen laktam, igy nem talaltak otthon. egyszer kaptam otezer forint birsagot amit be kellett fizetnem, mert nem akartam ot napot ulni
2013. ápr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 (g)brigi ***** válasza:
100%

Ha ettől félsz, akkor mindenképp kérheted a tárgyaláson kívüli meghallgatást, ill. adataid zártan kezelését. Nehogy már ebből Neked legyen problémád. Menj be a bíróságra, keresd a büntető irodavezetőt, ő majd elmondja hogyan tovább.

Egyébként úgy zajlik, hogy behívnak, nyilatkoztatnak személyes kérdésekről, neved stb, át kell adni a személyi igazolványt, lakcímkártyát. Majd felhívják a figyelmed a tanúvallomás von-ban 1-2 dologra, megkérdezik, hogy állsz a vmelyik féllel haragban, perben rokonságban, elfogult vagy-e? Utána azt is megkérdezik kívánsz-e tenni vallomást, válaszolni a kérdésekre. Ekkor mondhatod, hogy fenntartod amit a rendőrségnek mondtál, nyugodtan lehet mondani, hogy már nem emlékszel, de a kérdésekre ettől még megpróbálsz válaszolni. Felolvassák a rendőrségi jegyzőkönyvet, tesznek fel kérdést ha úgy van. Utána elmehetsz, kérheted az úti költséged megtérítését.

Ennyi az egész, ezért tényleg nem érdemes bajba keverni magad, hogy utána veled kezdjenek ki.

2013. ápr. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam így. Örülnék a titkosan kezelésnek,de tavaly is kértem a rendőröket,hogy a nevemet ne adják ki. Azt mondták,hogy ki kell adniuk én izéljek mer nem nagy dolog. Persze akik ellen tanúskodom azok titkosan vannak kezelve:S
2013. ápr. 17. 06:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!