Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik olyan törvény, hogy...

Létezik olyan törvény, hogy nem fényképezhetem le más tulajdonát, az engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Lefotóztam egy autót, mert egyedi volt és tetszett, és jött a tulajdonosa. És mondta, hogy töröljem ki a képet. Kérdeztem tőle, hogy miért, baj? Azt mondta, mert nem engedte meg, hogy lefotózzam. Aztán letöröltem a képet...

Van olyan törvény, hogy nem fotózhatom le, más házát, autóját, tulajdonát, az engedélye nélkül?


2009. szept. 23. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
igazéból nemtom, de sztem azért nem engedte, mert 1: félt h azért fotózod mert elakarod lopni később. 2: nemegészen legális úton szerezte..:D
2009. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs,de ez csak az én véleményem.Lefotózhatod,de hogy mire használod a képet,az már más kérdés.A tulajdonos ugyan tilthatja,de ezt előzetesen az emberek tudtára kell adnia.(pl feliratokkal,kirakatoknál gyakran látni ilyet)
2009. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Hááát azért én sem örülnék ha a parkolóba érve vakuk kereszttüzében állna a kocsim. Ilyenkor érdemes megvárni és megkérni az illetőt udvariasan, hogy hadd készíts róla egy fotót mert neked nagyon tetszik az autója. Esetleg ha még így is visszakozik megkérdezed hogy esetleg oldalról sem lehetne-e, így nem látszik ugye a rendszám. Azt tudom, hogy személyt sem fotózhatsz az utcán, mert sérted a személyiségi jogait beleegyezés nélkül. Tulajdonra nem hinném hogy létezik efféle jogszabály.
2009. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Közterületen nem tilos fényképezni. A nyilvánosságra hozáshoz kell csak engedély.
2009. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendszám nem szabad(na) látszódjon, úgy tudom.
2009. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha magadnak fényképezed, akkor sztem nem kell engedély, de ha pl. netre rakod fel akkor azért ha kitakarod a rendszámot (paint-tel) akkor nem szólhat semmit.
2009. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem akartam netre rakni, meg se reklámnak, meg semmi hasonló, csupán tetszett és magamnak lefotózni.
2009. szept. 23. 20:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké oké, de ezt a gazda nem tudhatta. Lehettél lesifotós is.
2009. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Lesifotós? Egy 2 megapixeles mobiltelefonnal?...:D

Amúgy, a lesifotós, az nem a híres embereket fotózza az ujságoknak?

2009. szept. 23. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Már engem is szidtak meg ezért többször is, egyszer egy ferrarit fényképeztünk, megszolítottak, hogy menjünk el, de mi fényképeztük tovább, aztán megkergettek valami biztonsági őrök :)) lehet azt hitték, hogy el akarjuk majd lopni... ha lenne egy egyedi luxus autóm én sem engedném, hogy mindenki fényképezze, felrakják a netre, ott valami autótolvaj meglátja , esetleg még a helyet is megismeri ahol az autó van, aztán másnap búcsut mondhatsz az autódnak
2009. szept. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!