Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A torrentezés illegális?

A torrentezés illegális?

Figyelt kérdés
Egy blogon láttam (sajnos nem találom), a torrentezést az illegális közösségek körébe sorolva. Miért? Illetve tulajdonképpen mit is jelent a torrentezés?

2013. márc. 30. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A p2p adatcsere (tehát a torrent alapú megosztás) önmagában semmiféle törvényt, vagy jogot nem sért.Torrent oldalt üzemeltetni sem bűncselekmény.

Minden a megosztott tartalom függvénye.


[link]

2013. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy fájlokat küldesz át egyik gépről a másikra. Mivel ezek 99.9%-ban jogvédett tartalmak, ezért szokták az illegális kategóriába helyezni.


Nálunk csak feltölteni nem szabad, és ipari mennyiségban háborgatnak többnyire.

Magánahasználatra annyit töltesz le amennyit szeretnél.

2013. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Linux oprendszereket és terjesztenek p2p-vel, mégsem jogsértő.
2013. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Akkor tedd a szíved a kezedre és mondd ki hogy 1000-ből mennyi Linux oprendszert töltöttél le:D
2013. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem töltök le jogsértő tartalmat, mert nincs időm és szükségem az ezzel járó esetleges jogi procedúrákra ás büntetési tételekre. (pláne mostmár, hogy a NAV vette át a szerzői jogsértéseket...) Egyébként az elmúlt 2 hétben kb 5-6 linuxot töltöttem le, debiannál maradok végül.
2013. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"esetleges jogi procedúrákra"

Magyarországon még soha, senki ellen nem indítottak eljárást magáncélra történő letöltés miatt. Sőt amikor óriási SMS-Warez stb. oldalakat kapcsoltak le a sünök (és büszkélkedtek Európa legnagyobb illegális fájlcserélő hálózatának felszámolásával) akkor sem történt igazából semmi, a felelősöket nem tudták megbüntetni.

2013. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Rengetegen használnak P2P-n alapuló megosztást, streamelésre, szoftverdisztribúcióra, internet-megosztásra, webes keresére, kommunikációra, stb. Csak hogy néhányat említsek: Skype, Linux, Microsoft, Blizzard Entertainment. A hagyományos torrentezés vagy fájlcsere csak egy ezek közül, igaz a netes forgalom jórészét ez adja. Mint közösség egy tracker semmiképp nem minősíthető illegálisnak - nem ítélhetnek el azért, mert regisztráltál egy torrentoldalon, csak azért, ha olyan tartalmat töltessz le/fel ami jogvédett.
2013. márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6\7

De más céllal, (például cég adóellenőrzése) átvizsgálhatják a gépeket a cég székhelynek bejelentett lakcímen, ami jogértő tartalom esetén cumi.

Én estem már át ilyenen, hidd el, tudom mitől félek és tudom miért...

2013. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Erre is van megoldás: titkosított partíció.

Feldobod a TrueCrypt-et, titkosítasz vele egy partíciót (vagy az egész rendszert) és kész is vagy.

Amit erre töltesz le, azt soha nem fogják megtalálni.


Ha pedig a jelszót mondjuk kis is kényszeríthetik (itthon nem teljesen tudom hogy van erre a törvény, de van ahol meg KELL adnod a titkosításhoz használt jelszavakat), akkor is biztosít a TC "dupla" titkosítási lehetőséget.

Azaz 1 konténeren belül a "végétől" visszafelé létre tud hozni még egy konténert.

Egyedül arra kell csak vigyázni, hogy a külső konténerrel ne írd felül a belső "végét". (Ha mind a kettőt felcsatolod nincs gond.)

A 2. titkosítás léte bizonyíthatatlan és láthatatlan. :)


Szóval ha valaki fél a házkutatástól ez is megoldás lehet.

Egyedül a szolgáltató logja (protokoll titkosítást már a torrent kliensek többsége tud, szóval ez sem épp bizonyító erejű)/az adatforgalom lehet "gyanús", de ha valaki okosan csinálj, semmit nem tudnak rábizonyítani.

Napi pár száz GB forgalom miatt senkit nem lehet elítélni (még)... :)



A kérdéshez: valóban, itthon csak a feltöltés az ami illegális és az is csak jogvédett tartalmaknál.

2013. márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 lindmayer ***** válasza:

és itthon nem is az átlagfelkasználókra koncentrálnak még a jogvédő szervezetek sem, hanem a nagyüzemekre

de néha van olyan amit máshol nem lehet beszerezni: például egy 50-es években készült filmet gyakorlatilag nem lehet legális úton beszerezni

ja és a szofverekre nem érvényes a eza letöltési szabály: mert maga a letöltése is illegális


de mondjuk volt nekem olyan, hogy megvettem egy filmet(és én hülye nem csináltam belőle biztonsági mnetést, nem illegális) és tönkrement, hát én viszont letöltöttem

2013. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!