Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság miatt, tett a...

Garázdaság miatt, tett a rendőrség feljelentést!? (részletel lent)!

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista srác vagyok! Egy kis sörözés után, az utcán nekimentem egy villanyoszlopnak,(ami az egyetem tulajdona)és kiégett az izzó. Ott volt egy biztonsági ember aki bevitt egy szobába és kihívták a rendőröket. 5000ft helyszíni bírság + feljelentés garázdaság miatt. Azt is mondták, h ezzel ki tudnak rúgni az egyetemről, és küldenek egy jelentést a dékánnak is. A legjobb az, hogy mire megjött a rendőrség már ugyan úgy világított a lámpa, ezért kár sem történt! (biztonsági izzós) Kamera nem vette! Szerintetek, mire számíthatok? köszi!
2013. márc. 8. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kár keletkezett volna akkor rongálásnak lett volna minősítve. A garázdaság nem anyagi kárral van összefüggésben, hanem a közösségellenes magatartással, ami másokban megbotránkozás, riadalmat kelt.

Pénzbírságra számíthatsz, illetve az egyetemen fegyelmi eljárásra, aminek lehet a vége az, hogy kirúgnak.

A "nekimentem" alatt mit értesz? Gondolom nem csak bámészkodás után véletlen neki gyalogoltál, hanem elkezdted ütni, rúgni, esetleg szidalmazni. Ez garázdaságnak minősül.

2013. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyi volt, h vállal kicsit erősebben nekimentem!! De nem rugdostam. Csak 1 vállas . Csúnya lenne ez miatt ha kirúgnak!? Mert azt megérteném ha pl:ki is dőlt volna, vagy üvegeket törtem volna..
2013. márc. 8. 22:14
 3/3 anonim válasza:
Mi lett végül az ügyből? Ha leírod ide akkor megkapja mindenki a választ a kérdésedre, akit érdekel és esetleg nem tudja.
2015. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!