Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet védekezni a...

Hogyan lehet védekezni a hatósági üldöztetés / zaklatás ellen?

Figyelt kérdés

pl házkutatás senki se tudja milyen indokkal, de azért "valamit" találnak (amit oda visznek vagy oda se viszik, csak lejegyzőkönyvezik).

És sorolhatnám tovább. Sajnos ebben az országban elég egy rosszakarónak a rendőr haverja, és már megy is a hadjárat.


Akinek van ötlete, jogilag hogy lehet védekezni ez ellen?


2013. márc. 1. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Házkutatást bíró/ügyész ír alá, ahhoz pedig nyomós indok kell.


Szóval, ha nem vagy szimpi egy rendőrnek,ettől még nem fogják a lakásod felforgatni.


Jogilag úgy tudsz védekezni, hogy nem simliskedsz, és nem vétesz a törvény ellen,akkor a franc se fog kutatni nálad.

Viszont ha volt részed ebben-abban, nem törvényes dolgokban, ne háborogj.

2013. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

jaj ne viccelj vagy pedig ne légy naiv!

ma magyarországon semmiféle bírói engedély és semmiféle nyomós indok nem kell ahhoz. ne az amerikai filmekből szedd az infókat, nálunk ez másképp megy. ha éppen tóth józsi törzsőrmester agyából kipattan az ötlet, akkor akár meg se tudod mi a frászért forgatják fel a lakásod (tudom, a Be szerint kell elvileg indok, de ez csak elvileg van így)

2013. márc. 1. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem szoktam vitázni üldözési mániában szenvedő emberrel. De segítséget tudok adni hogy mihamarabb kezeljenek ez ügyben. Nem tudom milyen istenháta mögötti faluban élsz te, de józsi őrmester sehol sem mindenható.


Vagy pedig, van takargatni valód és azért ugatsz:)

Akkor meg előbb utóbb rád törik az ajtót, és majd mehetsz szappant felszedni.

2013. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oké, hát ahogy írtam, vagy naiv vagy vicces vagy, mást nem tudok elképzelni. vagy nagyon buta :( szal hagyjuk ...

Nem, véletlenül sincs semmi vaj a fülem mögött (na persze ez relatív dolog, mert ez bármelyik nap változhat, amint kitalálják, hogy "legyen valami" vaj ...)h

2013. márc. 2. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy gondoltam hogy jogállam van, amíg el nem kezdtem beadványokat írni környezetvédelmi ügyekben. Egy frászt van jogállam, a hatóság bármit megtehet, de legfőképp a semmit, akkor se ha el kellene járnia.
2013. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondoltam hogy jogállam van, amíg el nem kezdtem beadványokat írni környezetvédelmi ügyekben. Egy frászt van jogállam, a hatóság bármit megtehet, de legfőképp a semmit, ha el kellene járnia.
2013. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, hát tudod, jogállam az valahogy úgy van, hogy a számukra kedvező módon tudják csűrni-csavarni a jogszabályokat, hogy aztán az jöjjön ki belőle, amit akarnak. de pár okirathamisítás és egyéb nem probléma egyáltalán.

a jog az, ami ebben az országban egyáltalán nem működik, pedig az még mindig csak jogszolgáltatás lenne, az igazság ill. a valósággal való kapcsolta még akkor is fényévekre lenne.

2013. ápr. 21. 07:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a házkutatáshoz alapos indok, stb, stb kell.

Egészen addig, amíg az egyik ismerős házaspárnál tavaly augusztusban meg nem jelent a NAV VPOPs "küldöttsége"

Bejelentést kaptak, hogy a házaspárnál adózatlan jövedéki termékeket tárolnak.

A házaspár tagjai 75 és 77 évesek, mindketten rokkantak (nem pénzért vett rokkantak, hanem valóban mozgáskorlátozottak), a gyerekük pálinkafőzdés.

A VPOOPsok egyike elment 2 hatósági tanúért (hoztak 2 közmunkást), a másik 2 VPOPs addig a házban várakozott. Amikor megérkeztek a tanúk, a jelenlétükben átkutatták az egész lakást: szó szerint a pincétől a padlásig, a kazánházat sem kihagyva.

Nem találtak semmit, jegyzőkönyveztek, majd elmentek.

De képzeld el a helyzetet kedves első válaszoló:

3 vadidegen és 2 félig-meddig ismerős ember végigturkálja a lakásod, benéz mindenhova, kinyitogatja a szekrényeid, betúr a ruháid közé.

Nem simliskedtél, nem vétettél a törvény ellen, csak egyszerűen valaki megharagudott a gyerekedre és téged jelentett fel.

És a környéken több hasonló eset előfordult már, akár magánszemélyeknél, akár vállalkozóknál, akár cégeknél.

A közhiedelemmel ellentétben bizony kimennek névtelen bejelentésre is, mert arra is volt példa. Mielőtt belekötnél, hogy ezt nem tudhatja az akit feljelentettek: általában nem tudhatja, de vannak akik meg tudják oldani, hogy hogy hozzájussanak az infóhoz, hogy ki jelentette fel őket.

2013. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és ez még a jobbik helyzet!


képzeld el azt, amikor direkt nem akarnak hatósági tanút úgymond, és lejegyzőkönyvezik, hogy te akadályoztad a munkájukat, ezért a házkutatás közben megbilincseltek, aztán meg majd igen érdekes dolgokat fogsz látni a talált tárgyak között....


na ugye, hogy van annál rosszabb ? :(

2013. máj. 4. 07:13
 10/10 monen ***** válasza:
3-as: Aki azt állítja rendőrök zaklatják, üldözik az üldözési mániás. Aha. Szántai Attils is az volt, mi? Meg mèg mellette sok rendőrök közreműködésével tönkretett és kifosztott állampolgár. Nézd csak miként végezte a rendőrbűnöző és a bűnöző, akik a Szántait vegzáltá. Lassan a testtel a hamis mentálhigiénés diagnózisokkal barátocskam.
2021. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!