Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést, következmény...

Milyen büntetést, következményt vonnak maguk után ezek a cselekedetek?

Figyelt kérdés

1. Bolti lopás, ha rajtakapnak valakit egy csomag cukorral vagy egy ruhaboltban egy pólóval?


2. Ha valakit rajtakapnak, ahogy egy nem saját tulajdonában lévő ajtó zárját akarja éppen feltörni? (tolvajkulccsal)


3. Biztonsági őr, illetve bolti eladó felszólítása után elrohan a gyanús illető és később elkapják?



Azért érdekelne, mert ezeket a tetteket konkrétan nem lehet bizonyítani, csak az adott szava számíthat a két embernek, ha kamera nem vette fel az eseteket.



#büntetés #jog #szakiromány
2013. febr. 6. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit tettél?
2013. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tettem semmit. Elméleti szinten érdekel a dolog. Miért olyan hihetetlen ez?
2013. febr. 6. 23:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a különbség, hogy ha a tényállás tisztázott, akkor tárgyalás nélkül is lehet ítéletet hozni, ha pedig nem, akkor tárgyalást tartanak. Szembesítéssel, tanúkkal, tárgyi bizonyítási eszközökkel. Lehet be is ismeri az illető. Szóval a bíró mérlegel és dönt az eset összes körülményeit figyelembe véve.
2013. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De mi a helyzet ha bizonyíték nincs? Tehát az egyes esetben fel lehet mutatni az állítólagos tárgyat, amit elakart állítólag tulajdonítani a kérdéses személy, de ha nem látta más, csak a boltos, akkor mi a helyzet? Tanu nélkül az is megeshet, hogy a boltos nem mond igazat, legalábbis nincs 100%-os bizonyíték a szava igazára egyik félnek se.


A második eset már érdekesebb, mert helytől is függ, de ez mégkevésbé bizonyíthatónak tűnik.

2013. febr. 7. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Szabálysértési értékre elkövetett lopás.


2. Betörési kísérlet.


3. ??? Attól futsz el, akitől akarsz.

2013. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kettes esetben, ha rajtakapják, akkor kihívják a rendőrt, és ott lesz nála a a tolvajkulcs, mint bizonyíték. Ha viszont elszalad, akkor szerintem nem bizonyítható, hogy ő volt, utólag, bemondásra.
2013. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A hármas eset az egyeshez kapcsolódik, lehet egybe kellett volna írnom. Arra akartam utalni, hogy a lopási kísérlet elkövetni gyanús személyt felszólítják, hogy álljon meg és átvizsgálják, de elrohan. Ha késöbb rajtakapják a lopott tárggyal, a menekülés súlyosbít a dolgon, nem?


Utolsó: Viszont a tolvajkulcsot akár el is dobhatja, illetve ha elveszi tőle a sértett/rajtakapó személy, onnantól hogyan bizonyítaná, hogy azt tényleg a gyanusított személy használta?

2013. febr. 7. 10:04
 8/9 anonim válasza:
39%
Ha ezek a cselekmények a népcsoport életvitelszerű, természetes cselekedetei, akkor a többségi társadalom tiszteletben tartja kultúrát és és példaként mutatja be a társadalomnak.
2013. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ennek mi köze bármihez is itt? Szerintem semmi.
2013. febr. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!