Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet valaki esküdt...

Hogyan lehet valaki esküdt Amerikában?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
szavaz, megadja a nevét, véletlenszerűen kiválasztják, a vádat(felperes) és a védelmet(alperes) képviselő ügyvédek is elfogadják
2013. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
Mondjuk szerintem annyira marhára senki nem akar esküdt lenni, ahogy a kérdés sugallja. Gyakorlatilag kapnak behívót.
2013. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden amerikainak elvileg kotelessege elmenni ha behivjak. Ettol fuggetlenul illegalisok, illetve legalisok de meg NEM amerikaiak is kapnak meghivot, de nekik nem kell elmenniuk, ugyse lehetnek eskudtek.


A legtobb amcsi nem akar elmenni, mert unalmas, neha hosszadalmas, es senki nem akar a csaladjatol/munkajatol hosszu napokig neha hetekig tavol maradni. Ilyenkor mindenfele kifogasokat kell keresni, es a legtobben talalnak is :)


A neveket elsosorban a DMV nyilvantartasabol veszik, vagyis akinek van jogositvanya/szemelyije, az benne van a rendszerben es annak mar kuldik is a behivot. Ebben a rendszerben nem szerepel, hogy valaki legalis vagy sem, ezert van az, hogy nehany allamban lehet szerezni ideiglenes jogositvanyt annak ellenere, hgoy valaki nem amerikai, es ezek az emberek csodalkoznak, amikor a postas hozza a 'behivot' :)

2013. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hat en pont ma kaptam meg ! kicsit meglepodtem, mivel nem vagyok allampolgar. tehet , ezek szerint nem kell elmennem igaz?
2013. dec. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!