Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyerhetek pert ebben esetben?

Nyerhetek pert ebben esetben?

Figyelt kérdés
Instant tea felrobbant a bögrében amikor beleszórtam a felforralt vízbe. Az arcom teljes egészében leégett. Van értelme pereskedni a teagyártó céggel? Van esélyem szerintetek?
2009. aug. 21. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs. Ez valójában a túlhevítés jelensége, köze sincs a teaporhoz, akár attól is beindulhatott volna, ha csak meglököd a bögrét. Bővebben: [link]

Így ebben az esetben ez tisztán baleset volt, senki nem nevezhető közvetlenül felelősnek.

2009. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Elsősorban nem csak a cég lehet a hibás. Ki tudja mióta ott állt már a boltban. Nézd meg a szavatosságát először. Aztán, elolvastad, hogyan kell elkészíteni? Lehet, hogy előbb bele kellett volna már tenni a port és csak utána felforralni. És a bögre nem robbant szét? Mert ha igen akkor lehet, hogy a bögrét nem tervezték vízforralásra - abban az esetben ha abban forraltad. Ha mindez kizárva, akkor meg kell hogy nyerd a pert a cég ellen egy jó ügyvéddel! Igen, szerintem van értelme pereskedni.
2009. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos válaszokat kaptam. A teát minden nap ugyanúgy készítettem el, és eddig soha semmi baj nem volt. Nincs lejárva és az elkészítését is szabályosan végeztem.

Az első válaszolónak köszönöm a linket.

2009. aug. 21. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!