Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyám ki akar rakni a lakásból...

Anyám ki akar rakni a lakásból? Megteheti?

Figyelt kérdés

nincs tulajdonom a lakásból, nincs haszonélvezeti jogom, de oda vagyok bejelentve és lecserélte a zárat

Én vagyok a legközelebbi rokona

megteheti ezt? és ha nem milyen törvény/jogszabály menthet meg a hajléktalanságtól?


2012. nov. 19. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagykorú vagy, simán megteheti. Ha fiatalkorú vagy még, akkor nem.


Esetleg keress albérletet, ha más nincs, akkor kiadó szobát...


Nem tudhatjuk, mi vezetett idáig, de esetleg nem lehetne beszélni vele, hogy amíg nem találsz más megoldást, addig fizetnél a szobáért+ a rezsibe beszállnál...?

2012. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

18 elmúltál?! Meg! Sőt hivatalosan ki is jelenthet az állandó lakcímedről (ha muteré a lakás ahol laksz)

Semmilyen törvény/jogszabály nincs a hajléktalanság ellen. A munka menthet meg. Dolgozol, fizeted az elbérleted.

2012. nov. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 18, akkor nem kell, hogy a lakásba beengedjen.


Ha még felsőoktatási intézményben tanulsz, akkor követelhetsz tőle (jogosan, bár nem ismerünk minden részletet) rokontartást.

2012. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Szép anya!Még jó, hogy te vagy a legközelebbi rokona, így megvan az esélye rá, hogy ha kidob, akkor az életben nem nyitja rá a kutya sem az ajtót!

Okos munkaajánlók jó lenne, ha felfognák, hogy manapság nem terem munka minden bokorban, hónapokig eltelhet, mire az ember talál, addig miből fizesse az albérletet?

Esetleg ha baráthoz, rokonhoz, ismerőshöz költöznél, ha mindenképp muszáj.

2012. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Okos munkaajánlók jó lenne, ha felfognák, hogy manapság nem terem munka minden bokorban, hónapokig eltelhet, mire az ember talál, addig miből fizesse az albérletet? "


Ahogy mi nem, úgy te sem ismered a körülményeket... arról a kérdező nem írt semmit!


Igen, van, amikor az anya a szar...


De ismerek olyat is, ahol a fiatal felnőttnek esze ágában sem volt munkát keresni, csak csavargott... ha az anyja nem adott neki pénzt, megpofozta... ha nem volt otthon, meglopta, abból csajozott, a csajokat meg vitte éjszakára haza.. az anya meg félt tőle... és több év kellett neki, hogy meg merje lépni, hogy lecserélje a zárat...


Nekem is természetes, hogy egy anya támogatja a gyermekét, amiben tudja... engem is támogatott így anyukám anno... most idős, beteg, és én támogatom őt, mert nem felejtettem el, amit kaptam!


De nem evidens, hogy egy anyának, csak azért, megszülte, élete végéig el kellene tartania a gyerekét, akkor is, ha az esetleg semmit nem segít be otthon, ne adj isten, bántalmazza is őt...


Nem tudom, itt mik a körülmények... de ha idáig fajult a dolog, akkor első lépésként bármilyen módon fedelet, bérleményt kell szereznie, nem? És az csak munkával megy... nagyon jól tudom, nem egyszerű... de van jobb ötleted???


Első hsz. voltam...

2012. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nagykorú vagy akkor igen megteheti, mivel felnőtt vagy jogilag és semmi kötelezettsége nincs feléd.
2012. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!