Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megváltoztathatom a nevemet...

Megváltoztathatom a nevemet egy külföldi névre?

Figyelt kérdés
Zaklatnak és nevet szeretnék változtatni. Szépek a magyar nevek, de a vezetéknévnek milyennek kell lennie? Lehet bármi, amit csak kitalálok és jól hangzik és nem találnak meg többet?
2009. aug. 12. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hiába változtatod meg a neved, attól még a hivatalos ügyek intézésénél be kell majd írnod a születéskori nevedet is! Hivatalos helyeken is megmarad az eredeti vezetékneved, nem törlik ki, tehát ha utánakeresnek, a régi neved alapján megtudják az újat is!


Ha zaklatnak, akkor panaszt tehetsz a rendőrségen, mert ez bűncselekmény!


Amúgy nem vehetsz fel akármilyen vezetéknevet : be kell adnod a kérvényt a megfelelő hivatalba és ott elbírálják, ha megfelelő, csak akkor hagyják jóvá!


Én úgy tudom, hogy külföldi vezetéknevet nem vehetsz fel, közismert személyiség nevét sem, cz-s vagy y-ra végződő nemesinek tűnő nevet sem, magyarosnak hangzó neveket hagynak jóvá! (Azt támogatják, ha valaki az idegenes hangzású nevét magyarosítani akarja)...


Nem tudom, ki elől akarsz ennyire elbújni, de még a rendőrségi személyiségcsere (mikor egy bűntény tanúját akarják elrejteni) sem tökéletes, valami mindig nyomra vezeti azokat, akik a nyomodban vannak. (Szülők, rokonok, barátok, stb.)

2009. aug. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Apukám elől szeretnék, ha lehet annak nevezni.. Akkor Vujity Tvrtko is csak, azért vehette fel ezt a nevet, mert a családjában már volt ilyen név. Köszönöm szépen, bár kicsit sajnálom.


"Azt támogatják, ha valaki az idegenes hangzású nevét magyarosítani akarja"


Erre tudnál mondani egy példát?

2009. aug. 12. 04:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanulmanyozd a nevvaltoztatasrol szolo törvenyt! Törtenelmi neveket, idegen hangzasu neveket nem lehet uj nevkent felvenni. A törveny reszletesen rendelkezik mindenröl, s az anyakönyvi hivatalban is elmagyaraznak mindent. A megvaltoztatott nev születesi nevkent kerül bejegyzesre - tehat a születeskori neved nem szerepel többe a születesi anyakönyvi kivonatban! Javaslom: kerj tajekoztatast az anyakönyvi hivatalban.
2009. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Parancsolj, itt megtalálod a névváltoztatásra vonatkozó törvényt, a szabályait és a menetét is:


[link]

2009. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szia! én egy példát mondom magyarosításra. dédapám lengyel származású magyar volt, és Thurkievic volt a neve, de Tihanyszegire magyarosították!
2009. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"idegenes hangzású nevét magyarosítani akarja"


pl. Grósz Dezső színészünk Magyarosított Garas Dezsőre.

Kann Gyula Magyarosított Kabos Gyulára (régen volt híres színész), aki nem volt rokona a humorista Kabos Lászlónak, ő Krauszról Magyarosított.

2009. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenre megkaptam a választ.
2009. aug. 12. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!