Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles magánszemély megtartan...

Köteles magánszemély megtartani a bérjegyzékeket?

Figyelt kérdés
Mint magánszemély 5 évre visszamenőleg kérnék a bérjegyzékeket, esetleg havonta postázott banki számlakivonatokat? Ha nem őrzi meg magánszemély, azért jár valamilyen törvény szerinti büntetés? Köszönöm szépen a segítséget!!!
2012. okt. 16. 18:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Mert ilyen dolgokban nem vagyok járatos.
2012. okt. 16. 18:31
 2/9 anonim ***** válasza:
5 évig kérhetik Tőled, tehát vagy el kell tenni, vagy ki kell kérd a banktól ill. munkáltatótól, és annak a költségét Te kell viseld.
2012. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A NAV kérheti.
2012. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a NAV kérheti, éppen ez ügyben kérdezem, hogy valamilyen pénzbírságot von-e maga után, ha nincsenek meg.
2012. okt. 16. 19:29
 5/9 A kérdező kommentje:
A bankira már megkaptam a választ, hogy fizetni kell ha ki kell kérni. És a bérjegyzékekkel mi a helyzet?
2012. okt. 16. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Mint a 2-esben írtam, olyan nincs, hogy nincs meg, mert bármikor kérhetsz belőle egy példányt a munkáltatódtól és a bankodtól, de annak lehet, hogy díja van.
2012. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Általában az ilyen dolgokra alkalmazható az a szabály, hogy jobb, ha megtartod. Te magad sem tudhatod, mikor lesz rá szükség.
2012. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Komplikato ***** válasza:
Azért jó ezt megtudni két évtizednyi meló után, mert ugyan sokszor elkezdtem gyűjteni, de ha sok volt belőle simán ment a szemétbe.
2012. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 17. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!