Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amerikai műszaki cikkekre vám?

Amerikai műszaki cikkekre vám?

Figyelt kérdés
Magánszemélyként vennék Apple-cuccot az USA-ban. Mennyi vámot és ÁFÁ-t kell fizetni utánuk? Megérné?

2012. okt. 12. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

OFF:

Apple cuccokat veszel, és azt kérdezed, megéri-e a vám miatt.


ON:

Igen, ÁFÁ-t vámot kell fizetni utána.

[link]

ÁFÁ-t minden esetben. 27%. (Van egy alsó értékhatár, de egy műszaki cikk azon jóval felül van.)

A vám mértéke az áru értékétől, illetve attól is függ, hogy kitől kapod. (Magánszemély vagy cég.)

2012. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plusz a szállítás is egy "kisebb vagyonba" kerül, hogyha nem személyesen hozod, mivel az USA-ban hoztak egy hülye szabályt, mely szerint Li-os akkuval ellátott árut nem szállíthat a posta. Így csak a csomagküldő szolgálatoknál lehet elküldeni, azok meg meg is kérik az árát.
2012. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit még lefeljetettem, épp most olvastam egy másik fórumban, hogy a postaktg-et is hozzá kell számolni a vámhoz.
2012. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Multigod97 válasza:
Hát ha nem behozatod, hanem te kimész és megveszed, és nem bontatlan dobozzal akarod visszahozni, akkor nem kell semmit fizetni (tapasztalat: 2 iPod Touch, iPad, egy Macbook)
2012. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, OFF: nem értem az értetlenkedésed. A trollkodást nem kultiválom.


Amúgy azt sem értem, hogy hogyhogy nem lehet értelmezni a szöveget. Azt írtam, hogy az USÁ-ban, úgy, hogy effektíve ott kint vagyok, nem pedig az ÚSÁ-BÓL (nagy különbség!) rendelek bármit. Ezért a postaköltséggel számolgatni merő hülyeség. Az utolsó hozzászóló értette a kérdést, és köszönöm a válaszát.

2012. okt. 14. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kapnak el vele, akkor mindenkepp megeri.

Feltetlen ugy vidd be Magyarorszagra, hogy bontott, "hasznalt" kepet fess vele, mert ha bontatlan, arcedulas cuccot talalnak nalad, azt megvamoljak.

2012. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!