Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvertek. Tehetek feljelentést?

Átvertek. Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Boritékban elküldtem 10.000 forintot, de nem kaptam meg amit rendeltem. Ez esetben tehetek feljelentést, vagy nincs értelme?
2012. szept. 19. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudod bizonyítani, hogy a borítékba te pénzt tettél...

Egyáltalán minek csináltál ilyet? Annyi más lehetőség van a pénz eljuttatásának...

2012. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán minek csináltál ilyet?"


Az "eladó" nyilván pontosan tudta, hogy ezt bizonyítani lehetetlen. Így működik a csalás.

2012. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez "tanulópénz" volt... (hogy többé ne tegyél ilyet)
2012. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem .
2012. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

""Egyáltalán minek csináltál ilyet?"


Az "eladó" nyilván pontosan tudta, hogy ezt bizonyítani lehetetlen. Így működik a csalás."


Igen, de itt az "vevő" kérdezett. Úgy értettem, hogy minek ment bele ilyenbe...

2012. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz ismeretlen tettes álltal elkövetett csalás miatt feljelentést, készül róla egy akta, porosodik x hónapig a fiókban, majd kapsz egy levelet, hogy bizonyíték hiányában lezárták a nyomozást. Ha meg az adott embert gyanúsítod meg, és nincs bizonyítékod (ami nincs...) akkor meg ő úgy beperelhet, hogy a gatyád is rámegy.


Téged bizony átvertek. Legközelebb sose dőlj be ilyennek! Pénzt csak bankon, vagy egyéb bizonyítható úton át, aláírt, érvényes szerződés ellenében adunk! És elsőnek a szerződés/számla, és UTÁNA a pénz.

2012. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Komplikato ***** válasza:
74%

Szerintem van minimál összeg amivel foglalkoznak és ez alatta van.

Másrészt borítékban küldted, mire fel gondolod átvertek?

Tudod nekem mennyi mindent loptak már el a POSTÁN? Pont egy átlátszó borítékban lapuló pénzt ne vennének észre?

Még szegény családnak küldött segélycsomagot is megpattintották!

Persze jó esélye van az átverésnek is, csak bizonyítani nem lehet így.

2012. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!