Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek van joga a hatalom...

Szerintetek van joga a hatalomnak szabályozni a temetkezést, hamvakkal való rendelkezést?

Figyelt kérdés

[link]


Cikket elolvasva már nekem se tetszik annyira ez a temetősödi. Minek? Apám szokta mondani, hogy az embert addig kell szeretni és tisztelni, amíg él, utána fölösleges már (utalva a díszes drága épített sírokra)


Miért ne vihetné valaki haza az urnát, vagy szórhatná el amerre akarja? Biológiai értelemben sem ártalmas szennyeződés a hamu amúgy se.



2012. szept. 3. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem akarják, hogy haza vigyék mert ez egy nagy üzlet. Manapság szerintem sokan haza viszik és később valahova szétszórják. Nincs ebben semmi kivetnivaló.
2012. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem se. A szeretted emléke benned él tovább, és nem egy sok százezres márványkőben.
2012. szept. 3. 10:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges, hogy ilyen átlátszó magyarázatokkal szúrja ki megint a szemünket a nagyvezír.


"Az indoklás: „egyre gyakoribb, hogy a hozzátartozók anyagi megfontolásból viszik haza az elhunyt hamvait”."


És akkor mi van? Ez önmagában kinek fáj?


"A tervezetcsomag indoklása egy másik helyen azt is hozzáteszi még, hogy „ezzel korlátozzák más hozzátartozók kegyeletgyakorlásának lehetőségét”."


Ez a családok magánügyeibe való beavatkozás. Semmi köze hozzá a kormánynak. A következő törvény az lesz, hogy ha sütit sütök apósnak, akkor anyósnak is adni kell belőle? :D


"...Eszerint csak akkor lehetne kiadni az urnát, ha az elhunyt kifejezetten így kérte a végrendeletében, vagy ha a gyászoló közeli hozzátartozók mind, egyhangúan megegyeznek, mi legyen a hamvakkal, és mind vannak olyan lelkiállapotban, hogy el tudjanak menni egy közjegyzőhöz, hogy ott hiteles nyilatkozatot tegyenek erről."


Valaki komolyab gondolja, hogy ez így bekerülhet egy törvénybe vagy jogszabályba? Legalább egy kicsit dolgozhattak volna még rajta, mert ez a szöveg kb. 20 perces "munka" eredménye.

2012. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkoztam ezen én is. Én úgy rendelkeznék, hogy vigyenek haza, vagy egy olyan helyre, amit nagyon szerettem, és ott ássák el, vagy szórják szét a hamvaimat.

Ezzel szerintem sokan így vannak, és teljesen rendjén való... lenne, ha a hatalom - biznisz nem szólna bele.

2012. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Ja bocs, tehát a kérdésre:

Egészségügyi okokból van joga, de azon túl semmi!!

Az eü. szabályozás is szakmai, orvosi kérdés, a kormány abba sem szólhatna bele, egyszerűen nem ért hozzá.


(Második voltam.)

2012. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Hát szerintem pedig némileg van joga, lásd az említett eseteket is.

nem hiszem, hogy normális kegyeletadás lenne az, hogy valakit belehajítanak a Balcsiba, pár hónapra rá pedig fürdőzők találják meg.

És a rendőr mit fog mondani? Asszonyom, úgy tudjuk Ön rendelkezett XY hamvai felett. Nos, megtaláltuk a Balaton parton...

2012. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Butaság volt urnástól beledobni a Balatonba. Ki kellett volna önteni. Sajnos nekem már volt ilyenben részem, végakarat szerint elvittem a hanvat az elhalt kedvec helyére és ott szétszórtam amikor nem látta senki. A családomnak azóta emlékhely, viszünk egy szál virágot vagy egy pici mécsest. Egy nagy kereszt mellett van, így még a mécses sem feltűnő.
2012. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A törvény lényege szerintem is annyi, hogy drága a temetés, sok ÁFA kerül belőle az államkasszába. Joga pedig ahhoz van, amihez akar. Épp ez a lényege a hatalomnak. 2/3-dal padig úgy terjeszti ki a jogait, ahogy nem szégyelli.
2012. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vihar egy pohár vízben. Eddig is volt szórásos temetés, ezután is van. Aki nem akarja megtartani a hamvakat, eddig is megtehette. Csak ne utólag tessék gondolkodni.

Egyébként itt valóban a pénzről van szó - meg az ostobaságról. A temetkezési kft-nek fáj, ha nem fizetnek neki, a képviselőnek pedig nem jut eszébe, hogy a szórásos temetést utólag is lehessen rendezni.

2012. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha bele gondolunk, az elkövetkező 20-30 évben rengeteg ember fog meghalni, utána egyre kevesebb (népességfogyás miatt), a kormány pedig ezt a bevételi forrást nem engedi ki a marka közül.

Addig sanyargatják az embert, hogy nyugdíjas kora előtt meghaljon, aztán még halála után is legyen jatt bőven az államkasszába.

És ha a népharagot tovább szítani akarjuk, a bevételek jelentős része nem az élőkre, hanem a hitelek fizetésére megy el.

2012. szept. 3. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!