Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van olyan sok ember...

Miért van olyan sok ember (nézőként) jelen a halálbüntetések végrehajtásakor? Miért kell azt nézni? Kik vehetnek egyálltalán részt rajta?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Kina térségében az 50 ezer usd fölött sikasztókat büntetik halálal.És sokszor még a golyó árát is,azt a pár aprót elkérik a családtól..
2009. júl. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem nyilvános, akkor a szinte csak a család nézheti.
2009. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ő az USA-beli kivégzésekre gondolt, biztos láttatok már filmen ilyet mikor a börtönigazgató ügyvéd stb nézi az üvegfalon keresztül a kivégzést.Amúgy nem tudom,biztos ez a "szokás"
2009. júl. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Honnan tudod, hogy egy kivégzésen mennyien vesznek részt???

Egyáltalán, HOL látsz te kivégzést?... 8-o

2009. júl. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az USA-ban nincs sok néző, inkább néhány oda rendelt személy (ügyész, ügyvéd stb.) és a sértett és/vagy elítélt hozzátartozói.


Régen a kivégzések nyilvánosak voltak, tömegek tekintették meg őket.


Magyarországon 1988-ban amikor felfüggesztették a kivégzéseket, akkor ennek egyik (persze nem fő) oka az volt, hogy régóta nyomás nehezedett az illetékesekre a bírók, ügyészek stb. részéről. Ugyanis nagyon nehezen viselték, hogy ott kell lenniük a kivégzéseken. (Később persze formálisan is eltörölték a halálbüntetést az EP-tagság előfeltételeként.)

2009. júl. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
"az EP-tagság előfeltételeként" - mármint ET-tagság
2009. júl. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy volt nyomás, ők ha tehetnék, legtöbbjük ma is visszaállítaná, d eazért hála istennek itt EU civilizált közegben ezt már nem tehetjük meg.

Én nagyon ellenzem, mert rengeteg hiobalehetőség van benne, másrészt a mai igazságszolgáltatás sajnos nem alkalmas az "igazság" megállapsítására, tehát semmiképpen!


Az USA-bnan pedig valóban a sértett családtagjai megnézhetik, hát elmebeteg egy vágy, d etudod ez onnan ered, hogy alapjában mindenkiben van egy olyan ösztönös állati vágy, hogy szereti a másikat megalázva, szenvedni látni, sajnos az ember márcsak ilyen.

Én ezt betiltanám természetesen mint a huzat.

2009. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

a kínai példa pedig ajajjjjj

szted egy diktatúrában mégis hány embert végezhetnek ki koncepciós eljárások miatt??

Itt Európában éppen arról beszélnek, hog yez eg ynagyon veszélyes fegyver lenne az "igazságszolgáltatás" kezében, és semmiképpen nem szabad engedni. maximálisan egyetértek, még fejlett jogállamokban se tőlünk nyugatra, nemhogy ilyen balkáni jogrendszerben mint a mienk.


Tessék itt egy jó példa:

A napookban jelent meg hogy szegeden a rendőrök agyonvertek kihalélgatás közben valakit, na most ez hírszámba ment, holott sajnos náélunk ez mindennapos. Ha viszont ez van, szted mégis nem azt írta alé szerencsétlen ember amit csak az orra aléá tettek, és nagy valószínűséggel el se engedték olvasni és fogalma nincs mit írt alá ???

Szóval nem ! Amíg nálunk ilyen állapotok vannak, addig szó nem lehet erről, így is éppen elég félresikerült ill. koncepciós eljárás van nálunk is, nagyon veszélyes lenne engedni a halálbüntetést, íg ymost csak végül is az egész életét teszik tönkre de legalábbis nem hal meg.

(Jó esetben)

2009. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Filmen láttam én is csak szerencsére kivégzést,itt nálunk ott az ügyész a bíró aki ilyen ítéletet hozott s a börtönigazgató néhány BV.-s tiszt a hóhér és a két segédje és az orvos. A Gyűjtö legbelső zárt kis udvarában bonyolódott le az aktus és a fényképek alapján nem véltem ott népes nézősereget felfedezni.Fényképész volt mert maradtak fényképek de ezek inkább szégyen foltjai a történelmünknek,mint látnivaló nevezetességek.Talán azért is szorgalmazták 1988-ban az eltörlését mert minden hatalom ezt tartotta végső megoldásnak hogy politikai ellenfelét fizikailag a törvényesség látszatát fenntartva megsemmisítse.A valódi gyilkosok és köztörvényesek kivégzése szinte másodlagossá lett.Az egész XX. századra jellemző volt,ha belegondolunk,csak a címerek és a zászlók változtak.
2009. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

"Dehogy volt nyomás, ők ha tehetnék, legtöbbjük ma is visszaállítaná"


Nem tudom, nekem ezt egy sokat látott öreg ügyész mesélte. Az mondjuk igaz, hogy pl. Soós esetében nem érezték, hogy kár azért az emberért. Amúgy én sem vagyok halálbüntetéspárti.

2009. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!