Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házrész öröklése jövedelemnek...

Házrész öröklése jövedelemnek vagy bevételnek számít-e?

Figyelt kérdés
Anyósom örökölt az unokatestvérétől egy házat a bátyjával és az elhunyt többi unokatestvérével közösen. Adóbevallásba be kell-e írni?
2009. júl. 21. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egyiknek sem, hanem VAGYONSZERZÉSNEK minősül. A vagyonszerzés illetéköteles, nem adóköteles. Az adóbevallás a személyi jövedelemadóról szól, ezért nem kell benne feltüntetni. Jövedelem akkor van, ha mondjuk eladok egy ingatlant és nem fektatem az árát másik ingatlanba, akkor az eladásból származó pénz jövedelemnek számít.
2009. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Majnem mindenben igaza van az előttem szólónak. Eladáskor már 2008-ban sem számított, hogy befekteted-e egy másik ingatlanba. Lakás(ház) eladása akkor SZJA köteles, ha még nincs 5 éve a tulajdonodban és a szerzési értéket meghaladja az eladási ár. De nem ez volt a kérdés, bocsi. Tehát az adóbevallásba nem kell beállítani az örökséget, csak ha azt el is adta a tulajdonos.
2009. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!