Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csendháborítás mennyi idő...

Csendháborítás mennyi idő alatt évül el?

Figyelt kérdés
az utolsó értesítéstől kell ezt számolni, vagy az elkövetés időpontjától? Tényleg börtönbe is zárhatnak, ha nem fizetem be??

2012. júl. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kaptál pénzbüntetést??
2012. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nem fizeted be

akkor bizony le kell ülni

fogházban

nem vészes az sem

2012. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

kaptam 5000Ft-ot.... tobbe kerul a napi ellatasom, ne vicceljunk :D es 5napot kene ulnom


de nem evulhet el az ilyen?

2012. júl. 16. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kaptál erről valami iratot/értesítést??
2012. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tavaly október végén történt, és májusban kaptam erről utoljára levelet, DE aprilisban elköltöztem (at is jelentettem a lakcimem) es a regi lakhelyemen allitolag kerestek ezert a rendorok?! fura, mert mar majusban bejelentetttem a lakcimavaltozast, sot mar a majusi level is az uj cimre jott...
2012. júl. 16. 20:29
 6/9 A kérdező kommentje:
jah a rendorok meg juniusban kerestek... :/
2012. júl. 16. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

szabálysértés ugyebár


**


EGYETLEN NAPOT KÉNE FOGHÁZBAN LENNED


12. § (1) A pénzbírságot meg nem fizetése esetén a bíróság szabálysértési elzárásra változtatja át. E törvény eltérő rendelkezése hiányában az átváltoztatás során ötezer forintonként egy napi szabálysértési elzárást kell számítani.


LE IS LEHET DOLGOZNI


13. § (1) A szabálysértési hatóság határozatában tájékoztatja az eljárás alá vont személyt a meg nem fizetett pénzbírság közérdekű munkával történő megváltásáról. A határozatban a tájékoztatásnak ki kell terjednie arra, hogy ha az eljárás alá vont személy a pénzbírságot nem fizeti meg, helyébe milyen tartamú közérdekű munka lép, valamint arra is, hogy a közérdekű munka végrehajtása céljából az állami foglalkoztatási szervnél kell jelentkeznie. A meg nem fizetett pénzbírság helyébe ötezer forintonként hat óra közérdekű munkát kell meghatározni.


ELÉVÜLÉS



24. § (1)7 Nem lehet végrehajtani a szabálysértési elzárás büntetést, a pénzbírságot, a közérdekű munkát, a meg nem fizetett pénzbírság, illetve helyszíni bírság helyébe lépő szabálysértési elzárást és a nem teljesített közérdekű munka helyébe lépő szabálysértési elzárást, ha az alaphatározat jogerőre emelkedésétől számítva egy év eltelt.

(2) Az elévülési időbe nem számít be a szabálysértési elzárás elhalasztására, illetve a pénzbírság esetében a halasztásra és a részletfizetésre engedélyezett idő.

(3) Az elévülést félbeszakítja a szabálysértési elzárás, a meg nem fizetett pénzbírság végrehajtása iránt tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje újrakezdődik. A határozat jogerőre emelkedésétől számított két év elteltével nincs helye végrehajtásnak.


[link]

2012. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hu ergo en semmilyen intezkedest meg nem tette, vagyi egyszer telefonaltam be az onkormanyzathoz, h majd vizsgak utan bemegyek, de nem tettem, tehat ez sztem nem szamit, igy nezve viszont msot oktober vegen fog elevulni, jol ertelmezem?! mert ekkor tortent ugye a szabalysertes.


Nekem levelben azt irtak, h 5 nap letoltendo, vagy 6 ora kozmunka, de a "kozmunkatarsaimtol" felek, ki tudja, kik vannak ott s miert :S

2012. júl. 16. 20:39
 9/9 A kérdező kommentje:

oh, vagyis az alaphatarozat, vmikor december 21-en volt azt hiszem........ tehat ahoz viszonyitva 1 ev, es elevul!! remelem jol ertem :)


koszonom a segitseget!

2012. júl. 16. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!