Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én, (mint magyar állampolgár)...

Én, (mint magyar állampolgár) letelepedhetnék Csehországban?

Figyelt kérdés
Milyen papírok kellenek?Csehország minden szempontból jobb,mint Mo.? A csehek milyen viszonyban vannak a magyarokkal?Egyéb észrevételek?
2009. júl. 7. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

3 hónapig nem kell semmi. Aztán pedig elvileg be kell jelentened magadat a helyi hatóságnál. De ha nem teszed meg, akkor sem történik semmi.


Az életszínvonal nem nyugat-európai ott sem, de a magyarországinál úgy 20-30 %-kal magasabb.

2009. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csehek sokkal toleránsabbak, mint a szlovákok, a nacionalizmus is jóval ritkább és gyengébb.
2009. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Csehek jobban szeretik a magyarokat, mint a szlovákokat. Tapasztalat ;)
2009. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én másik EU-s országban töltöttem hosszabb időt, de ott úgy történt az egész, hogy kérték az ottani lakcímemet, akkor igazolni kellett, hogy megfelelő vagyoni hátterem van, egészségbiztosítással rendelkezem, mondjuk tanulmányok esetén az azt igazoló papír is kell, meg persze kérik útlevelet/személyit, és asszem a tartózkodás célját is meg kell jelölni.
2009. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!