Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbírság helyett közmunka?...

Pénzbírság helyett közmunka? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nemrég kiszabtak rám 5000Ft helyszíni bírságot, amit a mellékelt tájékoztató szerint 6 óra közérdekű munkával ki lehet váltani. A rendőröktől kapott tájékoztató szerint az állami foglalkoztatási szervnél (munkaügyi központnál) kell jelentkezni. Fel is hívtam a munkaügyi központot, ahonnan azonnal az állandó lakcímem szerinti önkormányzatra irányítottak, miszerint ők az illetékesek. Ott ma voltam bent, de innen is továbbküldtek, mert csak úgy tudnak közmunkát adni, ha van egy határozat erről - amit a rendőrség állít ki (mindössze a tájékoztatót, egy nyomtatványt a helyszíni bírságról, és az 5000Ft-os csekket kaptam meg). Magyarul írjak egy tértivevényes levelet a BRFK-nak, amiben tájékoztatást, információt kérek, hogy a büntetést miképpen tudom rendezni...


A kérdés tulajdonképp az, hogy szükség van erre a levélre? Illetve kihez forduljak, hogy ledolgozhassam a büntetésemet?


2012. jún. 20. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha kérték az igazolást, akkor szükséges a levél, de akár személyesen is bemehetsz. Lehet, hogy illetékköteles a dolog.

"Elhelyezkedni" nehéz lesz, mert egy intézmény sem szívesen fogad be önként közérdekű munkásokat, mert a szabálysértés lehet lopás és könnyű testi sértés is, így tehát érthetően vonakodnak az intézmények. Nálunk is jött értesítő ilyen lehetőségről, és a főnök kategorikusan elutasította, megjegyzem jogosan. Ha megvan az igazolás, akkor az önkormányzatnál érdeklődj lehetőség után.

2012. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha már szóba került, közterületen alkoholt fogyasztottam, egy kollegámmal, természetesen munka után. Nem ordibáltunk, nem szemeteltünk, csak megittunk egy üveg bort. Nyilván ez már hatalmas bűnnek számít a társadalom és a közrend ellen, ami ellen a rendőreinknek fel kell lépni, és szankciókat hozni. Elfogadom, hogy a törvény, az törvény, és be kell tartani. Lehet nekik is ki van szabva, hogy minél többet bírságoljanak, mert abból van a pénz, és nekik is szintén meg kell élni valamiből.


Azóta újra munkát keresek, így időm lenne ledolgozni, míg pénzem kevésbé kifizetni.

Az önkormányzatnál segítőkészek voltak, elmondták milyen munkát tudnak adni, csak nekik a rendőrségi/bírósági határozat kell, hogy ezt a büntetést közmunkára válthassam.


Közben feltöltöttem a tájékoztatót, amit kaptam:

[link]


Miért nekem kell futnom utána? Telefonálni, utazni, várni, levelet írni...?!

2012. jún. 20. 14:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz az önkormányzatnál ez ügybe, lehet úgy egyszerűbb a dolog mert ők majd mindent elintéznek, vagy fizesd ki azt az 5 rugót, ha nincs kedved ennyit szenvedni ez miatt.
2012. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amint az elején kifejtettem, ma voltam bent az önkormányzatnál, ott kérték a határozatot, ám ennek hiányában javasolták, hogy írjak tértivevényes levelet a BRFK-nak, amiben jelzem, hogy munkával szeretném kompenzálni a kirótt büntetést, és további instrukciókat ők adnak majd.


Valóban egyszerűbb lenne elmenni egy postára, és befizetni az 5000Ft-ot, gondolom ezt lenne a kedvezőbb a hatóságnak is. Ők mégis felajánlották ezt a lehetőséget, amivel szeretnék is élni, sajnos kényszerből.

2012. jún. 20. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor tedd azt, amit mondtak, és írd meg azt a tértit levelet.
2012. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit! Majd jön a levél és abban a lényeg. Lehet, hogy hetek, akár hónapok is eltelnek. Egyik ismerősöm ittasan vezetett, és kb. fél évre rá jött a konkrét papír, hogy hol és mennyi órát kell ledolgoznia. Sőt! Ő dönthette, el hogy melyik napokon. Mondjuk utcát kellett sepernie. Legalábbis ezt mondta, vagy csak sajnáltatta magát. Örülj neki, hogy ledolgozhatod. Ha belegondolsz, 6 óráért 5000 Ft.

Egy "átlagos" helyen (ahol nem kell semmi extra tudás) napi 8-9 óráért adnak 3500-4000 Ft-ot.

2012. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Helyszíni bírságnál (legalábbis a tájékoztató szerint) más a helyzet:

"A kiszabott helyszíni bírságot 30 napon belül kell megfizetni, amennyiben erre nem kerül sor, abban az esetben a helyszíni bírságot a bíróság ELZÁRÁSRA változtatja át."


Szóval nekem mindenképp jeleznem kell ezt valakinek, hogy én dolgozni szeretnék.


Miért ilyen kusza ez az egész bürokrácia, és miért nem ismerik legalább az érintett dolgozók, hogy kit hova kell küldeni?


Egyszerű volt telefonon a munkaügyi központtól egyből lekoptatni, és az önkormányzathoz küldeni.

Szintén egyszerű megoldás az önkormányzat javaslata, hogy a BRFK-nak írjak tértiv. levelet.

A következő lépés előreláthatólag úgyis az lesz, hogy a BRFK visszaküld 1-2 hónap múlva az önkormányzathoz, addigra kiállítanak erről egy végzést.


Törvényellenesen viselkedtem, amiért vállalom a felelősséget. Miért kell ez a herce-hurca? Ennyire kell nekik az 5000Ft-om?!

2012. jún. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!