Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nevet változtatok, akkor...

Ha nevet változtatok, akkor olyan bizonyítványok, mint pl érettségi, azt hogy írják át?

Figyelt kérdés
Mert nyilván nem viszik el a középiskolai o.főnökömhöz aláíratni újra stb.
2012. jún. 19. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Kicserélik.
2012. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor a vizsgabiztos meg az o.fő nevéhez mi kerül?
2012. jún. 19. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam, de szerintem azok érvényesek maradnak, mivel akkor még úgy hívtak. Képzeld el, akkor az összes nőnek, aki férjhez megy, és megváltozik a neve, meg kellene újítani a bizonyítványait.
2012. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, szerintem lehet, adnak egy papírt, ami igazolja, hogy az az érettségi az enyém, csak nevet változtattam.
2012. jún. 19. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
A nevénél nem mindegy mi van? Ott bárki aláírhat az iskolánál aki erre jogosult, pl titkár. Nekem elvesztés miatt kellett újat kérnem, és az osztályfőnököm már rég meghalt, meg az igazgató is.
2012. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:

1. Ha valaki férjhez megy, attól nem változik meg a neve. (szül. xy ugyanaz marad)

2. ha a születéskori nevedet változtatod, akkor kapsz egy névváltoztatási okiratot, amit az illetékes minisztérium állít ki, szerepel rajta a többi személyes adatod is (anyja neve, szül. hely,idő, régi név), ezzel tudod igazolni, hogy korábban más nevet viseltél. Ez az okirat + a régi bizonyítvány együtt érvényes, illetve ezzel az okirattal "felszerelkezve" kérheted az iskolában egy bizonyítvány másolat kiállítását. A másolaton nem kell, hogy a régi tanárok eredeti aláírása legyen, mert a jelenlegi igazgató aláírásával hitelesíti azt.

2012. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!