Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vallási okokbol mi engedélyeze...

Vallási okokbol mi engedélyezett magyarországon?

Figyelt kérdés
bizonyos vallások miatt pl nem kell iskolába járatni a gyereket hiszen tiszteletben tartják az ember hitét, amerikában vannak ahol füvet szivhatnak legálisan vallásukbol fakardoan. Magyarországon is engedélyeztek ilyen gyülekezeteket?
2012. jún. 18. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit mondok: Amerika... Ott olyan vallás is volt hogy úgy tartották 2011.11.11. lesz a világvége, és gyorsan elköltötték az összes pénzüket hogy kiélvezzék életük utolsó perceit, majd a kérdéses napon a vezetőjük ennyit mondott: Valamit elszámolhattam... Több1000 ember ment csődbe miatta.
2012. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon!!!!
2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek . De érdekelne hol olvastál erről ? Minden iskola dönthet a saját munkanapjainak felhasználásáról , persze vannak kivételek amikor nem hívhatják be a diákokat . A zsidó iskolák se tartanak tanítást szombaton ( ők amúgy is alapítványi kézben vannak ). Izraelben a hászidok megúszhatják a sorkatonaságot , ezt most próbálják megvátoztatni .
2012. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az USA többsége keresztény azon belül a többség protestáns.


Vannak ott ősi indián vallások maradványai is amit sokan "boszorkány" vallásnak is neveznek.

2012. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Vannak. Abban az iskolában, ahol én dolgozom, a Jehova Tanúi semmilyen iskolai ünnepségen nem vesznek részt. Se karácsonyi ünnep, se farsang, se állami ünnepek. Osztálykiránduláson nem mehetnek be templomokba, mint építészeti értékeket sem nézhetik meg őket. De volt Hit Gyülis gyerekünk is, aki a jáki templomba (Magyarország egyedülálló épségben megmardt középkori temploma) nem volt hajlandó betenni a lábát.
2012. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem író jól összefoglalta az iskolai dolgokat, hogy az ünnepségeken, kirándulkások bizonyos programjain nem kötelező részt venni annak, akinek ezeket tiltja a vallása. Ugyanígy aki vallási okból nem fogyaszthat valamilyen ételt (mint pl. zsidóknál ugye a sertéshús tilalma vagy egys keleti vallásoknál vegetáriánus életmód), az kérhet az iskolai menzán a többiekétől eltérő ételt (nem tudom, mindenhol van-e erre lehetőség, nálunk gimnáziumban volt).


Aztán, az egészségügyi ellátás a Jehova tanúknál problémás, mert náluk tiltott a vértranszfúzió, ezért joguk van másféle kezelési lehetőséget kapni helyette.


Még eszembe jutott, hogy talán a muszlimoknál van az, hogy mindennap egy meghatározott időben imádkoznak, de erre vonatkozóan nem tudom, milyen munkajogi és egyéb rendelkezések vannak (pl. munkahelyen tarthat-e emiatt külön szünetet, aki ilyen vallású), hasból írni meg nem akarok semmit, lehet, hogy lesz, aki ebben a témában jártasabb és pontosabban tud válaszolni.

2012. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!