Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kik érzik azt hogy a Magyar...

Kik érzik azt hogy a Magyar bíróságok nem korrupt mentesek már?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek de sajnos egyes bírák olyan nevetséges ítéleteket tudnak hozni, noha ezen ítéleteket a fellebbezésben orvoslást is nyernek. De ezen korrupt bírák így vesznek elégtételt a marasztaló féllel, amiért nem volt szimpatikus a bírónak a fél. A fellebbezés meg egy másfél évvel meghosszabbítja az eljárást mire az igazságos ítéletet meghozzák. Miért nem menesztik az ilyen bírókat?
2012. jún. 18. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem csak félig van igazad.

Hisz egyfelől a bíró kötve van ahhoz amit a rendőrség, ügyészség beterjeszt hozzá!

Másrészt valóban vannak hozzá nem értő bírók!


A bírói korrupciót én viszonylag ritkának tartom!

Nem véletlen hogy a fidesz is inkább az ügyészséget vonta ellenőrzése alá és igyekszik úgy csavarni a dolgokat hogy ahhoz a kevés bíróhoz tudja rakni azokat az ügyeket akik esetleg neki kedvező döntést hoznak...

2012. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én most csak kizárólag polgári perre gondoltam. Volt egy személyiségi jogsértő perem, a bíró ítélt dolognak vette és elutasította keresetemet. Az ítélőtábla fellebbezésemnek helyt adva további eljárásra kötelezte a bíróságot nem ítélt dolog volt. S egy évig még elhúzta a bíró az ügyet aztán bizonyítottság hiánya miatt elutasította keresetemet ami bizonyítékok voltak nem fogadta el a bíró. Fellebbezésemben értékelte a bíró a becsatolt bizonyítékokat leveleket okiratokat stb, s megítélte részemre a kártérítési igényemet ez megint 16 hónapba telt. én ilyen peres eljárásokra gondoltam. Ha a bíró jogszerűtlenül hozott ítéletet akkor azt szankcionálják.
2012. jún. 18. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A polgári perek külön állatfaj, de tényleg. A legtöbb esetben a gond az, hogy a bíró egyrészt nem ért a konkrét ügyhöz, nem jogilag, hanem például pénzügyileg. A szakértők között rengeteg olyan van, aki a kapcsolatai és nem a tudása révén került abba a pozícióba.

Még egy hozzáértő bírónak sem könnyű azonban döntést hoznia, hiszen elég kusza ügyek kerülnek eléjük, amelyeket nem egyszerű követni. A hosszú eljárási idő már régóta probléma, eléggé be vannak táblázva a bíróságok, legtöbbször a sok halasztgatás miatt, hiszen gyakori, hogy a fél, illetve képviselője nem tud megjelenni, ilyenkor más időpontot kell keresni.

A rákfenéje pedig az egésznek az, hogy a felperes kifizeti a rengeteg költséget, ami felmerül és még ha az ő javára is dönt a bíróság, semmi sem biztosítja, hogy be is lehet majd hajtani a neki ítélt összeget.

2012. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!