Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oroszoknak kell hozzánk...

Oroszoknak kell hozzánk vízum, és ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Orosz ismerőseink elküldték az útlevelük másolatát,mert szükségük van a vízumuk igényléséhez.Hogyan tovább?
2012. jún. 15. 22:49
 1/1 anonim válasza:

kell nekik vízum.

szükséges dokumentumok az oroszoknak:

- régi útlevél (ha van)

- érvényes útlevél, mely a vízum lejárta után következő 3 (vagy nemtudom, hallottam 6ot is) érvényes.

- egy másolat az útlevélről(minden lap)

-színes fénykép 30 * 45 mm fehér háttér

- vízumigénylő űrlap

- egészségügyi biztosítás

- az utazásnál felhasználandó repülő- vagy vonatjegy

- ha látogatói vízumot igényel, akkor kell meghívó levél a fogadó személytől, melyet a Office of Immigration and Citizenship of the Republic of Hungary ad ki, és (azthiszem)igazolja a szállást (bocs, nem fordítottam le magyarra), illetve a meghívó személy útlevelének/személyi igazolványának másolata

a látogatói vízum vagy 90, vagy 60 napig érvényes, már nem emlékszem. a turistavízum 30 napig, ehhez nem kell meghívólevél, csak szállásigazolás. nem dolgozhat magyarországon, ahhoz bizniszvízum kell.

forrás: [link]

remélem, tudtam segíteni, de az oroszoknak alaposan utána kell járni.

2012. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!