Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet az írásos ítélet...

Mi lehet az írásos ítélet nélkülözése három hónap elteltével?

Figyelt kérdés
Az ügyemben kérnék tanácsot. 2002 május 06. tól bírói utalvánnyal 67% rokkant nyugdíjat állapítottak meg részemre amit 2004. április 10. küldték meg részemre e bírói utalványt. A 67% rokkantságomat a munkáltató okozta amiért 2004. VI. 16. ítéletben kötelezte a bíróság a munkáltatót a nem vagyoni káraim megfizetéseire, a keresetveszteségem igényét e ítéletben elutasította a bíró arra hivatkozva hogy a Mtv. 177. § (1) bekezdésben foglaltak nem teljesültek. ( Megemlítem azt hogy a munkáltatóm ellen több kárigényeim keletkeztek amiért írásos felszólításokkal éltem Pl 2001. I. 08. is az úti elszámolásaim megfizetése tárgyában valamint személyiségi jogsérelem orvoslása ügyében a peren kívüli megegyezést kértem.) Az átlagkereset és a rokkant nyugdíjam összegének a különbözete ügyében éltem írásos felszólításommal 2005. III. 05. amire a munkáltató válaszában elismerte károkozását és a teljes káraim megfizetését ígérte.Mivel ígéretét a munkáltató nem teljesítette ezért 2008. III. 05. én postára adtam a keresetveszteségi igényem keresetét. Az eljárásban csak a bíró hivatkozott a tárgyalásokon az elévülésre de ilyen kifogásra nem kellett bizonyítást elrendelnie a bírónak. Aztán meghozta az elévülés miatti elutasító ítéletét a bíró. Mégpedig az elévülés kezdetét nem a követelésem 2002. V. 06. tóli esedékességétől számolta a bíró hanem a 2001.I. 08. tól vette a 2005. III. 05. második felszólításomhoz amit elévültnek ítélt. Hiába mondtam hogy a követelésem esedékessége az 2002. május 06. az elévülés is ekkor kezdődik. Meg sem hallgatott a bíró, azt mondta ítéletet mondott és kész. Ez szóbani ítélet volt 2012. március 21. azóta írásos ítélet nem lett megküldve, érdeklődésemre a kezelő iroda mindig azt közli hogy az akta a bírónál van még. Kérdezem törvényes ez az eljárás? Vagy a bíró észrevehette hogy rosszul számolta az elévülés kezdetét, s megváltoztathatja ez esetben még a szóbeli ítéletét? Kérdezem a bíró mindenként a követelés esedékességétől veheti e figyelembe az elévüléskezdetét? Amit a bírói utalvány bizonyít. Köszönöm a választ.
2012. jún. 13. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tiszták a dátumok.

2001. január 8.

2002. május 6.

2005. május 5.

2012. március 21.


Itt 2005. május 5. és 2012. március 21. között megvan az elévülési idő, azonban sem 2001. január 8. - 2005. május 5., sem pedig 2002. május 6. - 2005. május 5. között nincs meg. Tehát véleményem szerint a bíróság az utolsó két dátum között vizsgált, és ott valóban beállt az elévülés.

Az ítéletet pedig a bíróságnak hó végéig meg kell küldeni.

2012. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A 2005. III. 05. után 2008. III. 05. postára adtam a munkaügyi bíróság részére a keresetveszteségem igényét tehát 2008. III. 05. től az ügy a bírósági szakaszba került.Az elévülést a bíró 2001. I. 08. tól vette figyelembe.Szerintem a bíró a rokkant nyugdíjba helyezésem időpontját kellett volna figyelembe vennie . Nem ?
2012. jún. 13. 18:16
 3/3 anonim válasza:
Abban az esetben ha bizonyított az a tény, hogy a munkáltató tudott a rokkantsági nyugdíjba helyezéséről, és nem szólította fel igénye előterjesztésére, akkor nemcsak az elévülési időn belüli (3 év) hanem a rokkantsági nyugdíjba helyezés időpontjától számítottan igényelheti vagyoni kárait. Természetesen Önnek kell igazolnia hogy a munkáltató mikor szerzett hivatalosan tudomást a rokkantságáról. Tisztelettel: Dr.Rónaszéki László
2012. jún. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!