Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy anya kitagadhatja a...

Egy anya kitagadhatja a gyermekeit?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, a jog lehetőséget ad erre.
2009. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Kitagadhatja jogilag, de akkor már nem anya.
2009. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Vagy a gyerekei nem gyerekek - az anya se türhet el mindent. (Pl. ha a gyerekei ütik-verik, ellpoják a pénzét és egyéb értékeit stb.) Nem jó, ha valaki eggyire szük látókörü.
2009. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 baranyi kálmanné ***** válasza:
29%
Nem volna világon amiért én meg tagadnám a gyerekem ,mindet meg lehet beszélni.Akár milyen a gyerekem,az csak az enyém.Semiért nem dobnám el !!!!!!!!!
2009. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

13:34 te anya vagy? Mert én igen. És ha egyszer szülsz egy gyereket, akkor tudod, hogy az olyan kötelék, amit nem lehet csak úgy leválasztani. Max. akkor tudnám elképzelni a kitagadást, ha a gyerekem az életemre vagy más családtagokéra törne. Ott már nevelési gondok is lehetnek, ahol a gyerek az anyját simán megveri. Szóval nemcsak a gyerek a hibás ilyen szituációban valószínűleg.


Második válaszoló.

2009. júl. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 baranyi kálmanné ***** válasza:
35%
Iyenek ne szűljenek gyereket!!!!!Miért tagadnád ki ,olyan amilyennek nevelted .Minden re van megoldás csak akkarni kell,egy gyereket nem lehet el dobni,mint egy cipőt.akár mit is tett mellé kell állnod hogy segicsd a hogy tudod.vagy kérj segitséget szakemberektől!!
2009. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem az érzelmi oldal érdekli a kérdzőt, mivel a Törvények, jog kategóriába írta a kérdést... Én nem vagyok jártas a jogban, úgyhogy nem tudom a választ, de hagyjátok ezt az érzelgést!
2009. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 baranyi kálmanné ***** válasza:
55%
Milyen okbol akkarod ki tagadni a gyerekeket?
2009. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha őt akarják kitagadni? Nekem legalábbis ez jutott eszembe a kérdést olvasva :) De szerintem csak úgy érdekli.
2009. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megint érzelmileg közelíti meg mindenki a dolgot. Kitagadni valakit az azt jelenti, hogy nem örökölhet utánad és kötelesrészt sem kaphat. Erre csak a törvényben meghatározott okokból van lehetőség. A Ptk. 662 §-a szabályozza a kitagadást:


662. § Nem jár kötelesrész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás csak akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


663. § (1) Kitagadásnak van helye, ha a kötelesrészre jogosult

a) az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;

b) az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el;

c) az örökhagyó egyenesági rokonainak vagy házastársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;

d) az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette;

e) erkölcstelen életmódot folytat;

f) jogerősen öt évi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.

(2) Házastársát az örökhagyó házastársi kötelességet durván sértő magatartása miatt is kitagadhatja.


664. § (1) A kitagadás érvénytelen, ha okát az örökhagyó végintézkedése előtt megbocsátotta, utólagos megbocsátással pedig a végintézkedés visszavonása nélkül is hatálytalanná válik.

(2) Ha a kitagadás érvénytelen, az örökösnek kötelesrészre van igénye. Az utólagos megbocsátással hatálytalanná váló kitagadás esetében az örökös az általános szabályok szerint örököl.


Azt, hogy ki érdemtelen az öröklésre szintén a Ptk-ban van, ha érdekel ide másolom azt is.

2009. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!